poniedziałek, 27 maja

Apple zaprezentował dziś nowy komputer Mac mini, trzeci komputer Mac wyposażony w niestandardowy chip M1 Apple Silicon ze zintegrowanym procesorem graficznym.

Dzięki wprowadzeniu układu M1 8-rdzeniowy procesor Maca mini zapewnia wyższą wydajność niż poprzednia generacja. Apple twierdzi, że ‌Mac mini‌ z M1 jest w stanie kompilować kod w Xcode nawet trzy razy szybciej, grać w wymagającą graficznie grę z nawet czterokrotnie wyższą liczbą klatek na sekundę i renderować złożoną w Final Cut Pro do sześć razy szybciej.

Nowy Mac mini jest również wyposażony w zaawansowaną konstrukcję termiczną, która utrzymuje wydajność, zapewniając chłodzenie i ciszę. Obsługuje jednocześnie do dwóch wyświetlaczy. W M1 jest również bezpieczna enklawa, która zapewnia bezpieczeństwo, które Apple określa jako najlepsze w swojej klasie.

Apple twierdzi, że 5-nanometrowy chip M1 obsługuje Thunderbolt i USB 4 i może pochwalić się najszybszą na świecie zintegrowaną grafiką z 16-rdzeniowym silnikiem neuronowym, który może przetwarzać 11 bilionów operacji na sekundę.

Nowy Mac mini stanowi kontynuację odchodzenia Apple od procesorów Intel w komputerach Mac. W czerwcu Apple ujawnił swoje plany dotyczące używania własnych, niestandardowych procesorów Apple Silicon w komputerach Mac, obiecujących wiodącą w branży wydajność. W tamtym czasie Apple powiedział, że przejście zajmie około dwóch lat.

Mac mini z procesorem M1 jest dostępny do zamówienia już dziś na Apple.pl. Dostępny jest w cenie 3699 zł za model z 256GB i 4699 złotych za model 512GB.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu

Czemu tylko 16GB pamięci?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx