środa, 19 stycznia

W związku z pandemią COVID-19 pracownicy Apple uczą bezpłatnie podstaw korzystania z oprogramowania on-line w ramach cyklu Today at Apple. Jedną z takich lekcji jest nauka oprogramowania do tworzenia muzyki GarageBand w nowym samouczku na wspomnianej stronie. Obejmuje ona zabawny sposób próbkowania dźwięków z kuchni w celu tworzenia muzyki house.

Zwykle, te bezpłatne sesje edukacyjne odbywają się w sklepach Apple, ale po zamknięciu ich wszystkich po wybuchu wirusa zostały one uruchomione online. Istnieją już filmy szkoleniowe dotyczące rysowania i robienia lepszych zdjęć.

Najnowszy film, który został udostępniony w piątek 17 marca, nazywa się „Zamień swój dom w muzykę dzięki GarageBand”. Rosie, pracownica sklepu Apple Regent Street w Londynie pokazuje, jak łączyć ze sobą dźwięki z kuchni, aby stworzyć prosty utwór„ house” za pomocą bezpłatnej aplikacji GarageBand.

Samouczki są dostępne tylko w witrynie Today at Apple. Nie ma ich na kanale Apple na YouTube’ie.

GarageBand to darmowa aplikacja Apple do tworzenia muzyki i podcastów. Demonstracja Rosie odbywa się w wersji na iPada i iPhone’a, ale istnieje też wersja na Maca.

Cykl Today at Apple zadebiutował w sklepach Apple w 2017 roku, ale tymczasowo przeszedł do sieci 10 kwietnia. W Polsce wciąż nie możemy z niego korzystać ze względu na brak oficjalnych salonów Apple. Dlatego polecam skorzystanie z możliwości lekcji online. Program „At Home” rozpoczął się od kilku warsztatów wideo, w tym rysowania „zabawnych portretów” na iPadzie. Pozostałe dwie obejmują tworzenie „efektownych” zdjęć za pomocą aparatu iPhone’a i robienie zdjęć „pełnych osobowości” za pomocą iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x