wtorek, 25 stycznia

YouTube’owy kanał EverythingApplePro i Max Weinbach udostępnili materiały, które jak twierdzą, są zapowiedzią dotychczas niewydane „iPhone 12 Pro Max”, opartego na rzekomych wyciekach konstrukcyjnych CAD.

Kluczową rzeczą w tych rysunkach konstrukcyjnych CAD jest to, że zgadzają się z plotkami sugerującymi, że nowy iPhone firmy Apple będzie czerpał wiele elementów zewnętrznych z iPada Pro. Schematy pokazują ostro zakończoną ramkę ze stali nierdzewnej między dwoma kawałkami szkła, zastępującą zaokrągloną ramkę ze stali nierdzewnej w iPhone’ie 11.

Aby pomieścić większy ekran OLED o przekątnej 6,7 cala, urządzenie będzie nieco szersze i wyższe, a ramki zostaną zredukowane do zaledwie 1,55 mm, w porównaniu do 2,52 mm w 6,5-calowym iPhonie 11 Pro Max.

Rysunki odzwierciedlają również pogłoski, że nowy telefon „iPhone 12 Pro Max” będzie miał grubość 7,4 mm, co byłoby mniej niż w obecnym telefonie iPhone 11 Pro Max o grubości 8,1 mm. Mówi się jednak, że wyspa aparatu jest nieco grubsza, 1,26 mm zamiast 1,21 mm, chociaż same kamery nie wystają tak bardzo.

Jedną z wątpliwości projektów jest to, że rozmiar wycięcia jest taki sam jak w obecnym telefonie iPhone. Poprzednie pogłoski sugerowały, że Apple zaprojektuje mniejsze wycięcie, chociaż Weinbach twierdzi, że te szczegóły nie zostały sfinalizowane podczas tworzenia CAD, co jest realną możliwością.

Inne kluczowe dane z filmu to:

  • czwarty czujnik kamery do skanera LiDAR.
  • nieznacznie zwiększona średnica obiektywów aparatu.
  • grubsze linie antenowe po bokach słuchawki dla 5G
  • tacka karty SIM została przeniesiona na drugą stronę urządzenia
  • złącze Smart Connector w miejscu, w którym kiedyś znajdowała się karta SIM
  • o jeden otwór głośnika mniej na prawej jego osłonie
  • głośniki głośniejsze od 10 do 15 procent
  • przycisk zasilania znajduje się nieco niżej niż obecnie
  • nowe kolory mogą obejmować jasnoniebieski, fioletowy i jasnopomarańczowy

Weinbach precyzyjnie ujawnił w przeszłości nowy kolor iPhone’a i wcześniej twierdził, że „iPhone 12” w kolorze granatowym może zastąpić wykończenie w kolorze ciemnej zieleni dostępne dla modeli iPhone 11 Pro.

Weinbach również dokładnie przewidział, że wskaźnik głośności będzie mniej wyeksponowany w iOS 13, ale podzielił się także kilkoma plotkami związanymi z Apple, które się nie sprawdziły, w tym że iPad otrzyma natywną aplikację Kalkulator w ‌iOS 13‌ oraz o planowanym wypuszczeniu głośnika HomePod w Austrii i Włoszech w 2019 roku. Weinbach ma bardziej ugruntowaną pozycję w plotkach związanych z Androidem, ale kto wie, może to się zmieniło.

Oczekuje się, że Apple zaoferuje w tym roku cztery iPhone’y w trzech różnych rozmiarach: 5,4-calowy iPhone, 6,7-calowy iPhone oraz dwa 6,1-calowe iPhone’y. Jeden 6,1-calowy model i 6,7-calowy będą wyższej klasy telefonami iPhone, podczas gdy pozostałe dwa 6,1-calowy i 5,4-calowy iPhone będą niższymi modelami i następcami iPhone’a 11.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
1 rok temu

[…] zeszłym miesiącu Weinbach i EverythingApplePro udostępnili materiały, które jak twierdzili, są zapowiedzią dotychczas niewydanego „iPhone’a 12 Pro Max”, […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x