wtorek, 18 czerwca

Nowy Apple TV 4K zaprezentowany w tym tygodniu jest dostarczany z przeprojektowanym pilotem Apple TV Remote z fizycznym panelem dotykowym, nowymi przyciskami zasilania i wyciszania dla telewizora oraz zmienionym przyciskiem Siri, ale jest jeszcze jedna zmiana, która została mniej zauważona.

Według Digital Trends, nowy Apple TV Remote nie ma akcelerometru i żyroskopu, co pozwalało oryginalnemu pilotowi działać jako kontroler do gier. Apple wymagał nawet gier tvOS do obsługi TV Remote po wprowadzeniu na rynek Apple TV czwartej generacji, ale w czerwcu 2016 roku zrezygnował z tego wymogu.

Ze względu na brak akcelerometru i żyroskopu nowy pilot Apple TV Remote nie będzie kompatybilny z niektórymi grami Apple TV. Zamiast tego użytkownicy będą musieli użyć poprzedniego pilota lub podłączyć kontroler do gier z certyfikatem Apple.

Gry na Apple TV zawsze były niszą w stosunku do pełnoprawnych konsol, takich jak Xbox, PlayStation i Nintendo Switch, a wielu użytkowników, którzy grają w gry tvOS, i tak woli używać prawdziwego kontrolera do gier, więc brak akcelerometru i żyroskopu w nowym Apple TV Remote prawdopodobnie nie będzie stratą, która da się odczuć wielu użytkownikom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx