niedziela, 25 września

Apple planuje wypuścić nowego Mac Pro i monitor Pro Display XDR we wtorek, 10 grudnia, zgodnie z newsletterem  „Save the Date”, który Apple zaczął wysyłać do niektórych klientów.

Apple w listopadzie potwierdził, że ‌Mac Pro‌ i monitor Pro Display XDR pojawią się w grudniu, ale do tej pory firma nie podała konkretnej daty. E-maile Apple informują, że zamówienia rozpoczną się 10 grudnia, więc prawdopodobnie dostawy rozpoczną się wkrótce po otwarciu zamówień.

Nowy modułowy „Mac Pro” został po raz pierwszy zaprezentowany w czerwcu podczas WorldWide Developers Conference, a urządzenie jest przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników Apple.

‌Mac Pro został zaprojektowany z dużym naciskiem na możliwość rozbudowy i posiada tradycyjny kształt komputera z ramą ze stali nierdzewnej w stylu Apple z kratowym wzorem, który maksymalizuje przepływ powietrza.

Wewnętrzne specyfikacje komputera obejmują procesory Xeon z maksymalnie 28 rdzeniami, do 1,5 TB pamięci o wysokiej wydajności, do dwóch procesorów graficznych Radeon Pro II Duo oraz osiem gniazd rozszerzeń PCIe, wraz z kartą akceleratora Apple Afterburner.

Ceny Mac Pro zaczną się w Stanach Zjednoczonych od 6000 dolarów i wzrosną w zależności od konfiguracji. Podstawowy ‌Mac Pro‌ zawiera 8-rdzeniowy układ Xeon W.

Apple planuje sprzedawać Mac Pro równolegle z monitorem Pro Display XDR, wyświetlaczem 6K o rozdzielczości 6016 x 3384 i ponad 20 milionami pikseli. Ceny Pro Display XDR zaczynają się od 5000 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx