czwartek, 23 maja

Apple aktywnie testuje wersję M3 Maca mini wynika ze specyfikacji znalezionych w dziennikach deweloperów o których informuje Mark Gurman z Bloomberga.

W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman informuje, że Apple testuje komputer Mac o identyfikatorze modelu „Mac 15,12”, który zawiera osiem rdzeni procesora (składający się z czterech rdzeni wydajności i czterech rdzeni energooszczędnych), 10 rdzeni procesora graficznego i 24 GB pamięci RAM.

Mówi się, że na komputerze działa system macOS Sonoma 14.1, pierwsza aktualizacja nadchodzącego systemu operacyjnego Apple, a biorąc pod uwagę specyfikację podobną do podstawowego Mac mini M2 (oprócz 8 GB pamięci RAM w modelu standardowym), Gurman uważa, że reprezentuje on następną  generację Maca mini.

Gurman powtórzył swoje przewidywania, że pierwsze komputery Mac z M3 zadebiutują już w październiku. Jednak na podstawie wcześniejszych doniesień nie spodziewa się, że to Mac mini będzie jednym z pierwszych modeli z czipem M3. Prawdopodobnie będą to 13-calowy MacBook Pro, 13-calowy MacBook Air i 24-calowy iMac.

W zeszłym miesiącu Gurman informował, że nowy Mac mini pojawi się najwcześniej pod koniec 2024 roku. Fakt, że został on już dostrzeżony w dziennikach deweloperów oznacza, że możemy zobaczyć go jednak wcześniej niż oczekiwano. Najnowsze modele komputerów Mac mini mają mniej niż rok i zostały wprowadzone na rynek w styczniu 2023 roku.

Oczekuje się, że czip ‌M3‌ zostanie wyprodukowany przy użyciu procesu 3 nm TSMC w celu znacznej poprawy wydajności i efektywności energetycznej w porównaniu z chipem ‌M2‌ opartym na 5 nm w istniejących urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx