sobota, 15 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga pierwsze komputery Mac z czipem M3 mogą pojawić się już w październiku.

W swoim najnowszym newsletterze Power On, Gurman informuje, że jego źródła doniosły, iż październikowa konferencja odbędzie się po ogłoszeniu przez Apple serii iPhone 15 we wrześniu, a stan obecnego asortymentu produktów Apple sugeruje, że skupi się ona na nowych komputerach Mac z czipami M3.

Biorąc pod uwagę, że Apple wypuścił nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro w styczniu, a ostatnio nowe 15-calowe modele MacBooka Air, Mac Studio i Mac Pro w czerwcu, Gurman uważa, że pierwszymi beneficjentami nowego czipu M3 będzie iMac, 13-calowy MacBook Air i 13-calowy MacBook Pro.

Patrząc w przyszłość, nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z czipami M3 mogą pojawić się na początku 2024 roku, wyposażone w układy M3 Pro i M3 Max.

Oczekuje się, że czip M3 zostanie zbudowany w oparciu o proces 3 nm firmy TSMC, partnera produkującego układy scalone, co spowoduje znaczną poprawę wydajności i efektywności energetycznej w porównaniu z układem M2 opartym na 5 nm, na którym oparte są najnowsze modele komputerów Mac firmy Apple. TSMC rozpoczął masową produkcję chipów 3 nm pod koniec grudnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx