sobota, 15 czerwca

 

Nowy iPhone SE, podobnie jak iPhone XR, iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max, obsługuje Haptic Touch zamiast 3D Touch co oznacza, że 3D Touch‌ został oficjalnie wyeliminowany z oferty iPhone’ów po wycofaniu z oferty iPhone’a 8, który jako ostatni obsługiwał „3D Touch”.

Apple po raz pierwszy usunął 3D Touch z telefonu iPhone XR w 2018 roku, zastępując go Haptic Touch. Ta funkcja została następnie wdrożona do całej oferty ‌iPhone’ów w‌ 2019 roku, a teraz została dodana do ‌iPhone’a‌ SE.

„Haptic Touch” jest podobny do „3D Touch” i oferuje wiele takich samych funkcji, ale nie jest wrażliwy na nacisk, więc dla każdego naciśnięcia nie ma już wielu funkcji, takich jak gesty „Peek and Pop”, które były możliwe w przypadku „3D Touch”.

„Haptic Touch” bardziej przypomina długie naciśnięcie lub naciśnięcie i przytrzymanie z dotykowym sprzężeniem zwrotnym i podobnie jak „3D Touch” działa w całym systemie operacyjnym iOS. Można go używać, naciskając w odpowiednim miejscu, aż pod palcem wyczuwalny będzie mały haptyczny ruch i pojawi się dodatkowe menu, którego zawartość będzie się różnić w zależności od tego, gdzie funkcja jest używana.

Dla tych, którzy przeniosą się na iPhone’a SE ze starszego telefonu z „3D Touch”, przejście na „Haptic Touch” będzie początkowo niezrozumiałe, ponieważ jest wolniejsze niż gesty „3D Touch”, ale w związku z tym, że ostatecznie działa w ten sam sposób, większość użytkowników szybko się do tego przyzwyczaja.

Wyeliminowanie „3D Touch” na korzyść „Haptic Touch” w całym asortymencie iPhone’ów pozwala Apple zapewnić podobny interfejs dla wszystkich modeli iPhone’ów i iPadów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] IPhone SE nie posiada 3D Touch, ale ma coś podobnego – Haptic Touch. Haptic Touch to nie to samo, ponieważ nie ma wrażliwości na nacisk, ale działa w podobny sposób i może wykonywać te same zadania. […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx