sobota, 20 kwietnia

Od dzisiaj do oficjalnej sprzedaży na całym świecie trafił nowy Apple TV 4K. Jego ceny zaczynają się od 829 złotych za model 64 GB bez obsługi Ethernet i sieci Thread, podczas gdy pełny model 128 GB kosztuje 949 złotych.

Patrząc po dostępność urządzenia u największych polskich sprzedawców urządzeń Apple nie wygląda to jednak obiecująco. Większość sklepów dopiero czeka na urządzenie i znów wychodzi na to, że najpewniej zamówić je w oficjalnym sklepie internetowym na apple.pl.

A co w skrócie oferuje nowe urządzenie. Nowy Apple TV jest wyposażony w czip A15 Bionic, który zapewnia do 50% wyższą wydajność niż poprzedni model z czipem A12 Bionic. Apple twierdzi, że skutkuje to lepszą responsywnością i szybszą nawigacją. Apple dodaje, że wydajność grafiki jest nawet o 30% szybsza, co zapewnia płynniejsze granie. Nowy Apple TV jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM, w porównaniu do 3 GB w poprzednim modelu, co zapewnia lepszą responsywność. Dostępny jest teraz z maksymalnie 128 GB pamięci, w porównaniu do maksymalnego 64 GB w poprzednim modelu.

Oprócz Dolby Vision, nowy Apple TV obsługuje teraz zawartość HDR10+ w obsługiwanych aplikacjach. Do urządzenia dodawany jest nowy pilot Siri Remote wyposażony w port USB-C zamiast Lightning do ładowania.

Apple twierdzi, że zwiększona wydajność energetyczna układu A15 Bionic pozwoliła na usunięcie wewnętrznego wentylatora w nowym Apple TV, dzięki czemu urządzenie ma bardziej kompaktową konstrukcję, która jest około 12% cieńsza i około 50% lżejsza niż w poprzednim modelu.

Jak wspomniałem na początku nowy Apple TV to chyba jedyne urządzenie, które sprzedawane jest w niższej cenie w stosunku do modelu poprzedniego. Wcześniej za model podstawowy 32 GB musieliśmy zapłacić 899 złotych, teraz 64 GB kosztuje 829 złotych.

Niestety nowy Apple TV jest dostarczany bez kabla do ładowania pilota w pudełku. Apple sprzedaje nowy tkany kabel USB-C osobno za 119 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx