poniedziałek, 27 maja

Nowy Apple TV 4K wprowadzony wczoraj jest dostarczany bez kabla ładującego do pilota Siri Remote, zmuszając klientów, którzy go potrzebują, do zakupu go osobno. Poprzednie modele Apple TV zawierały w pudełku kabel Lightning do ładowania pilota.

Ogłoszona wczoraj nowa wersja Siri Remote jest wyposażona w port ładowania USB-C zamiast Lightning, ale w zestawie z nowym Apple TV 4K nie ma kabla USB-C. Apple nie dodaje również kabla ładującego z pilotem Siri Remote, który zostanie zakupiony osobno za 349 złotych w sklepie internetowym.

Apple rozpoczął jednak sprzedaż metrowego kabla USB-C w oplocie za 119 złotych.

Apple przestało dołączać ładowarkę do iPhone’a 12 i nowszych i zachwalał korzyści dla środowiska wynikające z tej decyzji. Jednak iPhone’y nadal są dostarczane z kablem Lightning na USB-C, dzięki czemu urządzenie można przynajmniej ładować za pomocą komputera Mac lub innego urządzenia, podczas gdy Siri Remote jest teraz dostarczany bez dołączonych akcesoriów do ładowania.

Nowy Apple TV 4K można zamawiać od dzisiaj a do sprzedaży trafi w piątek 4 listopada. Najważniejsze nowe funkcje urządzenia obejmują chip A15 Bionic, obsługę HDR10+, nieco niższą cenę początkową 829 złotych, do 128 GB pamięci, cieńszą i lżejszą konstrukcję bez wentylatora oraz zaktualizowany pilot Siri Remote.

Apple nadal dołącza kabel ładowania w Brazylii, kraju, który ukarał firmę grzywną za to, że nie dodaje już ładowarki z iPhone’ami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx