czwartek, 18 kwietnia

Według raportu Bloomberga, Apple w październiku wstrzymał zatrudnianie na większość stanowisk poza badaniami i rozwojem. Apple dąży do obniżenia kosztów, a nowe zamrożenie zatrudniania jest kontynuacją lipcowego planu, który Apple wdrożył w celu spowolnienia zatrudniania i wydatków.

Przerwa w zatrudnianiu nie dotyczy zespołów pracujących nad przyszłymi urządzeniami i długoterminowymi inicjatywami, ale źródła, które rozmawiały z Bloombergiem, powiedziały, że wpłynie to na „funkcje korporacyjne oraz standardowe role inżynierów sprzętu i oprogramowania”.

Witryna Apple nadal pokazuje listę wolnych miejsc pracy, ale proces rekrutacji jest wstrzymywany za kulisami. Wiadomość o rozszerzonym zamrożeniu zatrudniania została początkowo podana na początku tego tygodnia przez Insider wraz z informacją, że Apple „wstrzymał prawie wszystkie zatrudnienia”. Pracownicy wielu działów zostali poinformowani, że Apple nie będzie zatrudniać nowych pracowników przez kilka miesięcy, być może do końca września 2023 roku.

Źródła Insidera powiedziały, że Apple nie zapewnił budżetów dla nowych pracowników, a budżety w firmie są „w trakcie przeglądu”, ponieważ Apple zamierza obniżyć koszty.

Apple w oświadczeniu powiedział Insiderowi, że nadal zatrudnia, ale ze względu na „obecne środowisko gospodarcze podejmuje bardzo przemyślane decyzje w niektórych obszarach działalności”.

„Jesteśmy bardzo pewni przyszłości Apple i inwestujemy długoterminowo. Chcemy być rozważni i podejmować mądre decyzje, które umożliwią nam dalsze napędzanie innowacji w dłuższej perspektywie” – powiedział Apple.

Podczas ogłaszania wyników finansowych za trzeci kwartał 2022 roku Apple powiedział, że spowolni wzrost w kwartale świątecznym. Oczekuje się, że sprzedaż komputerów Mac w szczególności gwałtownie spadnie w porównaniu z ubiegłym rokiem, ponieważ Apple nie planuje debiutu żadnych komputerów Mac pod koniec 2022 roku. W praktyce nie dostaniemy już żadnych produktów w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx