sobota, 20 kwietnia

Nowe wizualizacje nadchodzącego Apple Watch Pro dają nam najlepsze spojrzenie na to, czego oczekiwać po tym topowym modelu Apple Watch, z zupełnie nowym designem, większym i płaskim wyświetlaczem oraz nowym fizycznym przyciskiem.

Wizualizacje stworzone przez projektanta koncepcyjnego Iana Zelbo we współpracy z Parker Ortolani, są oparte na renderach CAD Apple Watch Pro udostępnionych wczoraj. Do wczoraj niewiele było wiadomo na temat oczekiwanego wyglądu Apple Watch Pro, poza stwierdzeniem, że będzie on bardziej wytrzymały i trwały dla sportowców, turystów pieszych, biegaczy i nie tylko.

Apple-watch-pro-wizualizacja

„Apple Watch Pro” będzie miał pierwszą znaczącą zmianę wizualną od serii 4, odmieniając wygląd obudowy, aby stał się mniej zakrzywiony z całkowicie płaskim wyświetlaczem. Oczekuje się, że wyświetlacz „Apple Watch Pro” będzie znacznie większy niż w serii 7 i nadchodzącej serii 8, dzięki bardziej płaskiej konstrukcji górnej.

Dopasowując się do bardziej wytrzymałego wyglądu i stylu, „Apple Watch Pro” ma całkowicie nową wystającą obudowę cyfrowej korony i przycisku bocznego. Oba są umieszczone w zagłębieniu po prawej stronie zegarka, które wystaje na zewnątrz, co może sprawić, że będą łatwiej dostępne. Sama cyfrowa korona również została przeprojektowana, aby zawierała bardziej widoczne wcięcia.

Apple-watch-pro-wizualizacja

Po lewej stronie zegarka „Apple Watch Pro” ma być wyposażony w zupełnie nowy fizyczny przycisk podobny do przycisku bocznego. Mówi się, że przycisk będzie można skonfigurować zgodnie z upodobaniami użytkownika. Można go dostosować do otwierania aplikacji watchOS, rozpoczynania określonych treningów, a nawet szybkiego uruchamiania skrótów bez nawigowania po zegarku.

Dzięki większemu wyświetlaczowi w Apple Watch Series 7 firma Apple zaktualizowała elementy wizualne w systemie watchOS, aby lepiej wykorzystać dodaną przestrzeń. Tego samego oczekuje się od „Apple Watch Pro” i jego większego wyświetlacza. W porównaniu do rozmiaru wyświetlacza serii 7 o wielkości 1,691 cala i 1,901 cala w rozmiarach 41 mm i 45 mm, ekran „Apple Watch Pro” może mierzyć około 1,99 cala w obudowie 49 mm.

Apple-watch-pro-wizualizacja

Według Marka Gurmana z Bloomberga, użytkownicy „Apple Watch Pro” mogą spodziewać się nowych tarcz zegarka, które wykorzystają większy wyświetlacz. Ponadto, według Gurmana, Apple wyda nową linię pasków do zegarków zaprojektowanych specjalnie dla „Apple Watch Pro”. Oczekuje się, że istniejące paski do zegarków będą w pewnym stopniu kompatybilne z Apple Watch Pro, ale mogą nie być dokładnie dopasowane.

Nowe tarcze zegarka mogą mieć miejsce na wyświetlanie danych z treningów i danych dotyczących zdrowia zebranych przez zegarek. Nowe tarcze zegarka są dodatkiem do ulepszeń wprowadzonych w „watchOS 9”, który wydają się być dostosowany do większego zegarka Apple Watch, takich jak udoskonalenia podczas treningów, które pokazują dodatkowe dane na jednym ekranie.

Oprócz nowego wyglądu i większego wyświetlacza „Apple Watch Pro” prawdopodobnie skorzysta ze wszystkich ulepszeń, które pojawią się w Apple Watch Series 8, w tym nowego czujnika temperatury ciała. Czujnik temperatury ciała, w przeciwieństwie do typowych termometrów, prawdopodobnie nie zapewni użytkownikom bezpośredniego odczytu temperatury ciała we wczesnej jego wersji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx