czwartek, 11 lipca

Dziennikarze serwisu MacRumors odkryli w backendzie systemów Apple kod, który sugeruje prace nad pojawiającym się w plotkach nowym urządzeniem domowym.

Intrygujący kod wspomina o sprzęcie oznaczonym jako „HomeAccessory17,1”. Sama nazwa kategorii identyfikatora jest nowością, choć brzmieniem przypomina tę stosowaną dla HomePod’a – „AudioAccessory”. Co ciekawsze, końcówka „17,1” może wskazywać na zastosowanie w tym urządzeniu nadchodzącego czipa A18 firmy Apple. Ten sam czip, ma znaleźć się we wszystkich czterech modelach iPhone’a 16, które zadebiutują jeszcze w tym roku. A18 zapewniłby domowemu akcesorium moc potrzebną do działania funkcji Apple Intelligence.

Odkryty kod sugeruje również, że wspomniany „domowy gadżet” będzie pracował na zmodyfikowanej wersji tvOS, podobnie jak HomePod. Apple już kilka lat temu szukał osób do prac nad systemem homeOS, który mógłby być właśnie oprogramowaniem dla tego urządzenia.

Warto też wspomnieć, że kod wskazuje na dwa niewydane jeszcze modele Apple TV – AppleTV14,4 i AppleTV14,5. Plotki głoszą, że aktualizacja Apple TV może pojawić się jeszcze w 2024 roku.

Wrzesień to tradycyjny miesiąc prezentacji nowych produktów Apple. Spodziewamy się wtedy premier nowych iPhone’ów, iPadów, a być może także i innych urządzeń. Czas pokaże, czy wśród nich znajdzie się tajemniczy domowy gadżet z czipem A18.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx