poniedziałek, 17 czerwca

W swoim najnowszym ogłoszeniu o pracy Apple wspomniał o „homeOS”, nigdy wcześniej nie słyszanym systemie operacyjnym Apple, i to tuż przed WWDC, która rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Oferta pracy Apple na starszego inżyniera iOS w Apple Music wyraźnie wspomina o „homeOS” przy dwóch okazjach, obok innych systemów operacyjnych Apple w tym iOS, watchOS i tvOS.

Co ciekawe, w ogłoszeniu o pracy wspomniano homeOS jako „platformie mobilnej”, pozornie podkreślając go jako bardziej zbliżonego do iOS i watchOS niż do systemów takich jak macOS i tvOS, ale nie jest jasne, dlaczego miałoby tak być.

System operacyjny może być po prostu rebrandingiem obecnego oprogramowania inteligentnego domu Apple, w podobny sposób, w jaki iOS dla iPada został przemianowany na iPadOS, a OS X został zmieniony na macOS lub potencjalnie zupełnie nowy system operacyjny.

Na początku tego roku Mark Gurman z Bloomberga skomentował, że Apple wciąż nie ma „strategii ujednolicenia” produktów inteligentnego domu. Możliwe, że homeOS będzie oprogramowaniem zaprojektowanym, aby przewodzić bardziej scentralizowanej strategii inteligentnego domu, być może ujednolicając audioOS dla HomePoda i tvOS dla Apple TV. Mówi się, że Apple opracowuje połączone urządzenie Apple TV i HomePod oraz HomePod z ekranem. Na razie to, co dokładnie pociągnie za sobą homeOS, pozostaje czysto spekulacyjne.

HomeOS firmy Apple może zadebiutować już w przyszłym tygodniu na WWDC, gdzie firma ma ujawnić główne aktualizacje swoich różnych systemów operacyjnych.a

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx