poniedziałek, 15 lipca

Jak podaje Reuters, Apple zatwierdził niezależny sklep Epic Games Store w Unii Europejskiej, umożliwiając twórcy Fortnite wypuszczenie w tych krajach alternatywnego sklepu z aplikacjami. Na początku tego tygodnia Epic Games przekazał Apple sklep „Epic Games” do poświadczenia notarialnego.

Tego samego dnia Epic poinformowało, że Apple dwukrotnie odrzucił wniosek w tym tygodniu. Według Apple przycisk „Instaluj” oraz etykiety „zakupów w aplikacji” były zbyt podobne do elementów stosowanych w App Store. Epic uznało odrzucenie za „arbitralne, utrudniające i naruszające DMA [Dyrektywę o rynkach cyfrowych]” i zgłosiło sprawę do Komisji Europejskiej. Najwyraźniej jednak Apple ustąpił i zatwierdził wcześniej odrzucony wniosek Epic.

Epic Games i Apple od lat toczą walkę o zamknięty ekosystem App Store. Epic naciskało na uruchomienie własnego sklepu w UE, korzystając z nowych zasad Apple wprowadzonych w ramach Dyrektywy o rynkach cyfrowych. To oznacza, że użytkownicy iPhone’ów i iPadów w Europie będą mogli wkrótce instalować i grać w Fortnite bez konieczności korzystania z usługi streamingu gier w chmurze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx