wtorek, 18 czerwca

Jak informuje CNBCChiny wprowadzają nowe ograniczenia dotyczące gier online, które będą dotyczyć dzieci i nastolatków w wieku poniżej 18 lat. Dzieci będą mogły grać w gry online tylko przez godzinę dziennie (od 20:00 do 21:00) w weekendy i święta. Granie w dni powszednie będzie zabronione.

Serwisy świadczące usługi gier online dla nieletnich będą musiały przestrzegać tych zasad i nie będą mogły oferować gier dzieciom poza tymi godzinami. Dostawcy gier będą również zobowiązani do rejestrowania użytkowników pod ich prawdziwymi nazwiskami, a użytkownicy będą musieli być zalogowani, aby grać. Firmy zajmujące się grami będą musiały być odpowiedzialne za to, aby osoby niepełnoletnie nie miały dostępu do gier poza dozwolonym czasem.

Nowe przepisy mają chronić zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci, a urząd Administracji Publicznej Chin stwierdził, że wytyczne dotyczą „problemu nadmiernego korzystania z gier online przez nieletnich”. Chiny miały wcześniej ograniczenie, które ograniczało rozgrywkę do 1,5 godziny dziennie, ale granie było dozwolone przez większość dni.

Tencent, główny dostawca gier w Chinach powiedział, że tylko niewielka część jego przychodów z gier pochodzi od młodszych graczy. Firma planuje wdrożyć nowe wymagania, a już dziś wyraziła poparcie dla nowych zasad.

Nie jest jasne, jak te nowe zasady wpłyną na gry działające w App Store. Apple Arcade nie jest tu problemem ponieważ nie jest oferowany w Chinach, ale istnieją gry w App Store, które wymagają połączenia online.

Chiny w 2016 roku zaczęły wymagać od twórców gier mobilnych oficjalnego licencjonowania swoich gier przez rząd, a w 2020 roku zmusiły Apple do usunięcia gier z App Store od deweloperów, którzy nie spełnili wymagań. Od tego czasu Apple wycofał w Chinach z App Store dziesiątki tysięcy gier.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx