środa, 17 kwietnia

Instagram poinformował dziś, że będzie wymagał od wszystkich użytkowników Instagrama podania daty urodzenia, aby „stworzyć bezpieczniejsze, bardziej prywatne doświadczenia dla młodych ludzi”.

Użytkownicy Instagrama, którzy nie podali jeszcze daty swoich urodzin na Instagramie, zostaną poproszeni o udostępnienie jej. Instagram planuje zapytać o datę urodzenia, gdy aplikacja zostanie otwarta i kilka razy będzie pokazywał powiadomienia z prośbą o podanie tej informacji.

Użytkownicy będą musieli udostępnić datę urodzin aby móc nadal korzystać z aplikacji Instagram. Instagram planuje również umieszczać ekrany ostrzegawcze w niektórych postach i poprosi o datę urodzenia przed umożliwieniem przeglądania pewnych treści. Jest to ten sam interfejs, który jest już dostępny w przypadku wrażliwych postów, ale teraz będą one wymagały potwierdzenia datą urodzenia.

Informacje o wieku zostaną wykorzystane do stworzenia nowych funkcji bezpieczeństwa i pomogą zapewnić, że „właściwe treści” będą dostarczane „właściwej grupie wiekowej”. W marcu Instagram wprowadził zmiany, aby uniemożliwić dorosłym wysyłanie wiadomości do użytkowników poniżej 18 roku życia, a w zeszłym miesiącu zaczął ustawiać jako prywatne wszystkie nowe konta dla użytkowników w wieku poniżej 16 lat.

Instagram opracowuje „nowe systemy” skierowane do osób wprowadzających nieprawidłową datę urodzenia, wykorzystując sztuczną inteligencję do oszacowania wieku osób. Idąc dalej, jeśli ktoś wybierze wiek, a technologia Instagrama nie zgodzi się z tym, aplikacja zaoferuje menu opcji weryfikacji wieku.

Jak już zdążyłem zauważyć, Instagram pobierze sobie sam datę urodzenia z naszego profilu Facebookowego jeśli do logowania w Instagramie wykorzystaliśmy właśnie tą metodę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx