poniedziałek, 24 czerwca

newapis-800x288

Oprócz kompletnego przeprojektowania i sporej ilości nowych funkcji, iOS 7 oferuje szereg interfejsów API dla programistów, w tym kilka usprawnień aparatu, takich jak funkcja zoom dla filmów wideo. Według 9to5Mac, iOS 7 beta 2, która zadebiutował przedwczoraj, dodaje nową funkcję, która pozwala programistom na dostęp do czujników obrazu, które są w stanie rozpoznać mimikę twarzy na zdjęciach.

Mimo, że funkcja rozpoznawania twarzy została wprowadzona w iOS 5, nowe API może wykryć różne wyrazy twarzy, takie jak uśmiech czy mrugnięcie okiem, funkcjonalności, które znajdują się już w wielu podstawowych aparatach kompaktowych.

Od debiutu iPhone’a, Apple ciężko pracuje, aby poprawić zarówno sprzęt, kamery i oprogramowanie swoich urządzeń, więc nie jest zaskoczeniem, że iOS 7 zaoferuje wiele ulepszeń aparatu dla deweloperów. Każda iteracja iOS włączyła nowe funkcje, takie jak kontrola migawki za pomocą przycisku głośności, która zadebiutowała w iOS 5 i możliwość zdjęć panoramicznych dodana w iOS 6.

Wysiłki Apple do rozbudowy aparatu w dużym stopniu zostają spłacone, a iPhone 4, 4S, oraz 5 są w rankingu trzech najpopularniejszych aparatów z których udostępniane są zdjęcia na witrynie Flickr. Aparat iPhone’a był również punktem ostatniej kampanii reklamowej firmy Apple.

iphone_5S_camera_flash-640x380

Wraz z poprawą oprogramowania w iOS 7,od następnej generacji iPhone’a również oczekuje się kilku udoskonaleń związanych ze zdjęciami. Plotki mówią, że iPhone 5S ma mieć lepszy, z większą liczbą megapikseli aparat fotograficzny i podwójną lampą błyskową LED, która zostało ujawniona w zdjęciach, które wyciekły do sieci (zdjęcie powyżej)

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx