niedziela, 19 maja

Według Marka Gurmana, Apple prawdopodobnie wyda w przyszłym roku następcę oryginalnego HomePoda, który będzie wyposażony w nowy wyświetlacz na górze, obsługujący nowe interakcje dotykowe.

W najnowszym wydaniu swojego newslettera Power On, dziennikarz Bloomberga twierdzi, że inteligentny głośnik będzie miał podobny rozmiar i porównywalną jakość dźwięku do modelu oryginalnego, już wycofanego HomePoda i będzie zasilany przez przyszły układ Apple Watch Series 8, procesor S8.

Według Gurmana, chip S8 w nowym HomePodzie będzie miał taką samą specyfikację jak chip S7, który był również taki sam jak S6 używany w Apple Watch Series 6 z 2020 roku. Dla porównania, obecny HomePod mini wykorzystuje chip S5, który został wprowadzony wraz z Apple Watch Series 5.

W 2021 roku Gurman informował, że Apple odłożył plany dotyczące bezpośredniego następcy HomePoda, którego premiera miała pierwotnie nastąpić w 2022 roku. Od tego czasu Gurman poinformował, że Apple pracuje nad nowymi modelami HomePoda z wyświetlaczem i kamerą, aby konkurować z podobnymi inteligentnymi głośnikami jak Echo Show Amazona i Portal Facebooka, chociaż teraz brzmi to jak zupełnie inne urządzenie.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, stwierdził niedawno, że Apple pracuje nad zaktualizowaną wersją HomePoda, która może pojawić się w czwartym kwartale 2022 roku lub pierwszym kwartale 2023 roku. Kuo ostrzegł, że „może nie być w nim zbyt wiele innowacji w wyglądzie” w porównaniu do oryginalnego HomePoda.

Oryginalny HomePod został ogłoszony w 2017 roku i był pierwszym produktem Apple na konkurencyjnym rynku inteligentnych głośników. Apple wycofał HomePoda w marcu 2021 roku, aby skupić się na HomePodzie mini oraz ze względu na słabą sprzedaż.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx