wtorek, 18 czerwca

W dzisiejszym raporcie skupiającym się na nieaktywnym czujniku temperatury/wilgotności w HomePod mini, Mark Gurman z Bloomberga wspomniał krótko, że Apple „opracowuje nowe głośniki z ekranami i kamerami”.

Raport sugeruje, że Apple może pracować nad pomysłem nowych modeli HomePoda z wyświetlaczem i kamerą, aby konkurować z takimi firmami jak Nest Hub Max firmy Google, Amazon Echo Show i Facebook Portal, ale Gurman ostrzega, że „premiera nie jest bliska”, więc nie ma gwarancji, że Apple wyda taki produkt.

Dla przykładu, Nest Hub Max firmy Google jest wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy, którym można również sterować głosem za pomocą Asystenta Google. Nest Hub Max umożliwia użytkownikom przeglądanie codziennych informacji, takich jak pogoda i terminy w kalendarzu, przesyłanie strumieniowe wideo z Netflixa i innych źródeł za pomocą wbudowanego Chromecasta, odtwarzanie muzyki przez system głośników stereo, prowadzenie rozmów wideo za pomocą wbudowanego aparatu o rozdzielczości 6,5 megapiksela, sterowanie akcesoriami do inteligentnego domu i nie tylko.

Nest Hub Max działa również jako „inteligentna cyfrowa ramka na zdjęcia” do albumów ze zdjęciami i może wyświetlać obraz wideo na żywo z kamer Nest i dzwonków do drzwi, dzięki czemu nadaje się na blat kuchenny lub stolik nocny.

HomePod wyposażony w kamerę Apple prawdopodobnie oferowałby podobną funkcjonalność, jak rozmowy wideo FaceTime i integracja z HomeKit, gdyby kiedykolwiek pojawił się na rynku.

Na początku tego miesiąca Apple ogłosił, że kończy produkcję pełnowymiarowego HomePoda i skupia się na HomePodzie mini. Gurman powiedział, że Apple nadal nie ma „ujednoliconej strategii” dla rynku inteligentnych domów, a niektórzy ludzie obwiniają brak postępów w rozwoju Siri w porównaniu z Asystentem Google i Alexą. To, czy nowe modele HomePod z ekranami i kamerami faktycznie się pojawią dopiero się okaże.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx