wtorek, 18 czerwca

Według tajwańskiego DigiTimes, TSMC będzie produkować nadchodzące chipy Apple M2 Pro i M3 w oparciu o proces 3 nm.

„Apple podobno zarezerwowało TSMC dla swoich nadchodzących procesorów 3 nm M3 i M2 Pro”, informuje DigiTimes w raporcie dotyczącym konkurencji między producentami chipów, takimi jak TSMC i Samsung, w celu zabezpieczenia zamówień na chipy 3 nm. Zgodnie z oczekiwaniami, raport powiedział, że TSMC rozpocznie masową produkcję chipów 3 nm w drugiej połowie 2022 roku.

W swoim najnowszym biuletynie Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że spodziewa się, że M2 Pro będzie używany w 14-calowym MacBooku Pro, 16-calowym MacBooku Pro i topowym Macu mini. Jeśli chodzi o M3, Gurman spodziewa się, że chip będzie używany w zaktualizowanym 13-calowym MacBooku Air, zupełnie nowym 15-calowym MacBooku Air, nowym iMacu i potencjalnie nowym 12-calowym MacBooku.

Biorąc pod uwagę ten scenariusz to najprawdopodobniej M2 Max będą również wyprodukowane w procesie 3 nm. Ten chip byłby odpowiedni dla najwyższych konfiguracji MacBooka Pro i Mac Studio, jeśli Apple zdecyduje się zaktualizować ten komputer w przyszłym roku.

Chociaż powszechnie oczekiwano, że dopiero chip M3 będzie w procesie 3 nm, to tym bardziej godne uwagi jest to, że już M2 Pro może być produkowany również w tej technologii. Szczególnie ciekawe jest to patrząc na fakt, że standardowy chip M2, który zadebiutował w nowym MacBooku Air i 13-calowym MacBooku Pro, nadal jest zbudowany w oparciu o proces 5 nm TSMC. Oba chipy M1 i M1 Pro zbudowane są w tym samym procesie, więc M2 i M2 Pro zbudowane na różnych procesach oznaczałoby zmianę założeń dla procesorów  Apple Silicon w Macu.

Jeśli raport o 3 nm procesie będzie trafny to różnica wydajności między M2 Pro i M2 może być nawet większa niż między M1 Pro i M1. Warto jednak złagodzić oczekiwania, dopóki jakiekolwiek dodatkowe raporty nie potwierdzą, że układ M2 Pro jest w procesie 3 nm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx