sobota, 25 czerwca

Plotki sugerują, że nadchodzący, 6,5-calowy iPhone, który uważany jest za urządzenie „iPhone X Plus”, będzie miał rozdzielczość ekranu 2688 x 1242 oraz około 450 pikseli na cal. Porównawczo, obecny 5,8-calowy iPhone X ma rozdzielczość ekranu 2436 x 1125, a urządzenie drugiej generacji ma korzystać z tego samego wyświetlacza.

Podobnie jak w innych iPhone’ach o rozmiarze Plus, ekran większego urządzenia o przekątnej 6,5 cala umożliwia tryb poziomy tak jak w iPadzie, który oferuje więcej dostępnych informacji w aplikacjach takich jak poczta, kontakty czy kalendarz.

Zostało to potwierdzone w danych zebranych przez brazylijską stronę iHelpBR z najnowszej wersji beta iOS 12 i Xcode. Witryna zmusiła narzędzie symulatora systemu iOS do pracy z rozdzielczością 2688 x 1242 z PPI 458 i odkryła, że wiele aplikacji natywnych zostało dostosowanych swoimi funkcjami do trybu poziomego odpowiedniego dla większego urządzenia.

Na zrzutach ekranu na przykład aplikacje Kontakty i Kalendarz obsługują układ w iPadowy, który jest obecnie używany w urządzeniach o dużych rozmiarach, takich jak iPhone 6 Plus, iPhone 7 Plus i iPhone 8 Plus.

Sugeruje to, że Apple planuje traktować „iPhone’a X Plus” tak samo, jak inne urządzenia z większym ekranem, korzystając w pełni z dodatkowego obszaru wyświetlania, a także potwierdza, że nadchodzące urządzenie prawdopodobnie będzie korzystać z rozdzielczości 2688 x 1242.

Apple po raz pierwszy wprowadził nowe funkcje trybu poziomego w systemie iOS 8 wraz z wydaniem iPhone’a 6 Plus, pierwszego urządzenia o większych rozmiarach wprowadzonego przez Apple. Od tego czasu funkcja została ograniczona do większych modeli iPhone’a.

Chociaż 5,8-calowy wyświetlacz iPhone’a X jest większy na przekątnej niż 5,5-calowy wyświetlacz iPhone’a 8 Plus i poprzednich iPhonów w rozmiarze Plus, nie posiada on trybu poziomego jak w iPadzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx