piątek, 19 kwietnia

Apple pozwala deweloperom i członkom grupy publicznych beta testerów testować wersje beta nowych wersji iOS, macOS, watchOS i tvOS już od jakiegoś czasu, a podczas ogłaszania dzisiejszych wyników finansowych szef Apple, Tim Cook, po raz pierwszy ujawnił ile osób wypróbowuje nowe oprogramowanie przed oficjalnym wydaniem.

W chwili obecnej Apple ma ponad 4 miliony użytkowników uczestniczących w programach beta.

Publiczni beta-testerzy mają dostęp do iOS 12, macOS Mojave i tvOS 12, trzech aktualizacji systemu operacyjnego, które zostaną wprowadzone oficjalnie jesienią po rozszerzonym okresie testów beta, podczas gdy deweloperzy mają dodatkowo dostęp do watchOS 5. WatchOS 5, nowa aktualizacja oprogramowania dla Apple Watch, jest ograniczona do deweloperów, ponieważ nie można obniżyć wersji oprogramowania i wrócić do wersji stabilnej na zegarku Apple Watch.

Publiczni testerzy beta i programiści mają za zadanie przetestować oprogramowanie Apple, aby pomóc firmie wyeliminować błędy i ulepszyć funkcje przed publiczną premierą.

Apple nie podał konkretnie, ilu użytkowników uczestniczy w każdym z programów beta, ani jaki procent z nich stanowią deweloperzy i publiczni testerzy wersji beta, ale prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że iOS ma największe zainteresowanie.

Pomimo solidnego procesu testowania systemów Apple, wciąż jednak pojawiają się poważne błędy, które wychodzą dopiero w oficjalnych wersjach, ale Apple oferuje częste poprawki i aktualizacje do wszystkich swoich systemów operacyjnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx