poniedziałek, 17 czerwca

Apple ogłosił dziś swoją nadchodzącą konferencję „Unleashed”, a według wszystkich plotek będzie ona skupiona przede wszystkim na MacBooku Pro, który wyczekiwany jest już przez wielu użytkowników.

Choć o nadchodzących MacBookach słyszeliśmy już niemal wszystko to dziś rano analityk wyświetlaczy Ross Young podzielił się całkowitą nowością – nadchodzące modele MacBooka Pro mogą mieć częstotliwość odświeżania 120 Hz.

W rozmowie na Twitterze Young powiedział, że 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro będą wyposażone w wyświetlacze mini-LED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Już wcześniej słyszeliśmy o możliwości zastosowania wyświetlacza mini-LED w tych komputerach, ale Young twierdzi, że jest to informacja „100% potwierdzona”.

Young twierdzi, że Apple będzie korzystać z tych samych dostawców paneli, których używa do iPada Pro i zastosuje w wyświetlaczach podświetlenie mini-LED i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Chociaż mówi, że technologia mini-LED jest pewna, Young wydaje się mniej pewny włączenia szybszej częstotliwości odświeżania „ProMotion” 120 Hz, choć wydaje się, że jest to możliwe.

Technologia ProMotion jest wykorzystywana w modelach iPada Pro i iPhone’a 13 Pro, więc nie byłoby niespodzianką, gdybyśmy zobaczyli ją również w MacBooku Pro. ProMotion oferuje zmienną częstotliwość odświeżania od 24 Hz (10 Hz na iPhonie) do 120 Hz, a przy maksymalnej częstotliwości odświeżania zapewnia płynniejsze przewijanie i rozgrywkę, a także inne korzyści. Zmienna częstotliwość odświeżania pozwala wyświetlaczowi oszczędzać energię, gdy nie są potrzebne wyższe częstotliwości odświeżania, oszczędzając żywotność baterii.

O technologii mini-LED wspomnieli wcześniej analityk Apple Ming-Chi Kuo i Mark Gurman z Bloomberga. Gurman podzielił się również kilkoma szczegółami na temat tego, czego możemy się spodziewać od nowych urządzeń w swoim najnowszym artykule opublikowanym po wypuszczeniu zaproszeń na konferencję.

Według Gurmana, nowe modele MacBooka Pro będą miały największą zmianę wizualną od czasu odświeżenia w 2016 roku, które wprowadziło ich obecny wygląd. Apple planuje wprowadzić nową wersję chipu M1, nazwaną M1X, który jest znacznie mocniejszy.

Oczekuje się, że będzie on wyposażony w 10 rdzeni, z czego osiem wysokowydajnych do zadań intensywnie korzystających z systemu oraz dwa rdzenie energooszczędne do operacji podstawowych. Dostępne będą 16- i 32-rdzeniowe opcje graficzne, a maszyny mogą obsługiwać do 64 GB pamięci RAM.

Apple planuje oferować nadchodzące maszyny w rozmiarach ekranu 14 i 16 cali, które zastąpią obecne modele Intela. Wraz z odświeżonym designem, który ma bardziej płaskie krawędzie, podobne do iPhone’a 13 Pro, nowe modele MacBooka Pro będą wyposażone w ładowarkę magnetyczną MagSafe i będą wyposażone w port HDMI, porty USB-C i gniazdo kart SD. Nie będzie w nich Touch Bara, ponieważ Apple planuje go usunąć na rzecz standardowego rzędu klawiszy funkcyjnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx