piątek, 12 lipca

Pewna liczba klientów, którzy kupili iPhone 7 lub iPhone 7 Plus w kolorze czarny mat zauważyła, że anodowane wykończenie na ich urządzeniach zaczyna mieć odpryski nawet w miejscach, które nie są zbyt mocno eksploatowane. Doprowadziło to nawet to powstania rozrastającego się wątku na forum wsparcia społeczności Apple.

Wiele zdjęć w wątku przedstawia odpryski powstałe na obszarach położonych blisko kratki głośników i przycisków regulacji głośności, nawet w sytuacji, gdy iPhone był chroniony przez etui.

Mam ten sam problem, zwłaszcza wokół grilla głośnika, zeszła farba mimo braku jakichkolwiek śladów użytkowania wokół. Telefon był zawsze noszony w obudowie od pierwszego dnia, a złuszczanie nastąpiło po około 20 dniach. To naprawdę nie jest znak jakości. (…) Apple powinien rozpoznać sprawę i zaproponować rozwiązanie.

Co najmniej jeden użytkownik posiada znacznie większe rozpryski na całej tylnej części urządzenia co jest o wiele poważniejszym problemem niż większość pozostałych.

Mój przypadek może być jeszcze gorszy. Farba z tyłu iPhone’a zaczęła odpryskiwać bardzo mocno. Najpierw pojawiły się pęcherzyki, a następnie, kiedy kładłem iPhone’a na stole farba złuszczała się całkowicie.

Byłem w sklepie firmy Apple złożyć skargę, ale nie wiedzieli, w jaki sposób zakwalifikować moją sprawę, więc nie wymienili telefonu na nowy. Linia wsparcia Apple pomogła mi i poprosiła, abym wysłał zdjęcia mojego telefonu. Te zdjęcia już zostały wysłane do inżynierów w Kalifornii i czekam na informacje zwrotne …

Wykończenie podatne na zadrapania i zarysowania nie jest unikalne dla iPhone’a 7 i 7 Plus ani jego koloru w czarnym macie. Jest to problem, który dotknął kilka wersji iPhone’a w przeszłości, w tym iPhone’a 6 i 6S, ale wydaje, że liczba skarg od użytkowników iPhone’a 7 dotkniętych tym problemem jest nieco większa.

Nie sposób zapomnieć też o skargach, które pojawiły się w 2012 roku po wydaniu czarnego iPhone’a 5, który również zyskał wiele słów krytyki ze strony klientów ze względu na odpryski i łatwość porysowania. Wtedy, szef marketingu Apple Phil Schiller odpowiedział, że to normalne ślady zużycia. „Każdy produkt z aluminium może się porysować lub może z niego odprysnąć farba, odsłaniająca naturalny kolor srebrny” powiedział. „To normalne”.

Właściciele matowo-czarnych iPhone’ów 7, którzy poinformowali Apple o problemie zostali poinformowani, że jest to usterka kosmetyczna i ich urządzenia nie kwalifikują się do naprawy, co jest tradycyjnym stanowiskiem Apple w sprawie doniesień o problemach wykończeniowych.

Uszkodzenia kosmetyczne nie są objęte gwarancją, więc właściciele iPhone’ów 7 z odpryskami farby mają małe szanse aby dostać zamienniki. Niektórzy użytkownicy forum Wsparcia Apple wykorzystało czarną farbę na pokrycie szkód, podczas gdy inni sprzedali swoje urządzenia i zastąpili je kolorem mniej podatnym na uszkodzenia.

Apple ostrzega użytkowników, że błyszczący iPhone 7 Jet Black sprzedawany równolegle z wersją czarny mat może ulegać mikrozarysowaniom. Sugeruje również korzystanie z dostępnych na rynku etui. Nie mniej, podobne ostrzeżenia nie dotyczą innych kolorów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dejv
dejv
7 lat temu

moj 4s od momentu kupna czyli chwile po wprowadzeniu na rynek nie jest porysowany

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx