czwartek, 22 lutego

Apple ogłosił dziś oficjalną datę swojej kolejnej konferencji. Odbędzie się ona w poniedziałek, 18 października o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie ma się odbyć w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park w Cupertino w Kalifornii i ponownie będzie to wydarzenie wyłącznie cyfrowe.

W natłoku nowych produktów jakie zapowiadane były na jesień, Apple często organizuje dodatkową konferencję w październiku lub listopadzie. Plotki już od jakiegoś czasu zapowiadały pojawienie się przeprojektowanych modeli 14- i 16-calowych MacBooków Pro i wygląda na to, że Apple jest w końcu gotowy na ich wydanie.

Mówi się, że 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro będą miały przeprojektowaną konstrukcję z cieńszymi ramkami i większymi wyświetlaczami. Widzieliśmy już wskazówki dotyczące odpowiednio rozdzielczości 3024 x 1964 i 3456 x 2234, które umożliwiłyby wyświetlanie 2x Retina dla ostrzejszych, bardziej wyrazistych obrazów i tekstów. Nowy MacBook Pro będzie korzystał z układu M1X, który jest szybszą i wydajniejszą wersją M1, a ponadto może obsługiwać do 32 GB pamięci RAM.

Nowy MacBook Pro ma również przywrócić łączność MagSafe, funkcję ładowania, która zastąpi USB-C. Apple przywróci również port HDMI i gniazdo kart SD, ale pozbędzie się paska dotykowego Touch Bar, a zamiast niego ponownie zastosuje standardowy rząd klawiszy funkcyjnych.

Podczas tej konferencji mogą się również pojawić nie zaprezentowane we wrześniu nowe AirPods 3. Nowe AirPods mają mieć krótsze trzonki przypominając bardziej AirPods Pro i obudowę w stylu AirPods Pro, ale nadal będą tańszą opcją bez aktywnej redukcji szumów.

Podczas imprezy dowiemy się również prawdopodobnie kiedy oficjalnie zostanie wydany macOS Monterey, choć Apple może nas zaskoczyć również jakąś niespodzianką.

Apple planuje transmitować październikową konferencję na żywo na swojej stronie internetowej, na Apple TV za pośrednictwem aplikacji Apple TV. My jak zawsze zrelacjonujemy wszystko co się podczas niej pojawi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx