poniedziałek, 27 maja

Z nowego raportu opublikowanego przez Counterpoint Research wynika, że iPhone 12 stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem 5G na świecie w październiku, pomimo opóźnionej premiery.

Chociaż iPhone 12 był sprzedawany w październiku zaledwie przez dwa tygodnie był w stanie wskoczyć na szczyt rankingów. Dzięki dwutygodniowej sprzedaży iPhone 12 stał się siódmym najlepiej sprzedającym się urządzeniem 5G sprzedawanym od stycznia do października 2020 roku.

IPhone 12 Pro był drugim najlepiej sprzedającym się smartfonem 5G, a kolejne miejsce zajął Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. Łącznie ‌iPhone 12‌ i 12 Pro zdobyły prawie jedną czwartą całkowitej sprzedaży smartfonów 5G w październiku.

Counterpoint przypisuje szereg czynników, które przyczyniły się do sukcesu iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro w porównaniu z innymi istniejącymi urządzeniami 5G. Na przykład uważa się, że w bazie użytkowników iOS istniał znaczny stłumiony popyt na model 5G. Wzrost był również spowodowany silnymi promocjami w Stanach Zjednoczonych, które stanowiły ponad jedną trzecią sprzedaży iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro w tym miesiącu. W porównaniu z większością innych urządzeń 5G, iPhone generalnie ma szerszy zasięg rynkowy i jest dostępny w ponad 140 krajach.

IPhone 12 i iPhone 12 Pro również dały „bardzo potrzebny” impuls rynkowi smartfonów 5G, który w październiku osiągnął najwyższy w historii udział 24% w globalnej sprzedaży smartfonów.

Sprzedaż iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro ponad dwukrotnie zwiększyła penetrację smartfonów obsługujących mmWave z 5% we wrześniu do 12% w październiku. Counterpoint podkreśla, jak może to wpłynąć na branżę telekomunikacyjną i spekuluje, że może to ułatwić przyszłe wejście Apple do innych sektorów, takich jak rzeczywistość rozszerzona lub rzeczywistość wirtualna.

Firma Counterpoint oczekuje, że popyt na telefony z serii iPhone 12 utrzyma się na wysokim poziomie w czwartym kwartale 2020 roku, zwłaszcza w okresie świątecznym. Późna premiera urządzeń prawdopodobnie wypchnie sprzedaż na kolejne miesiące, tym samym utrzymując dynamikę sprzedaży do początku 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx