wtorek, 25 czerwca

Z informacji udostępnionych przez Rossa Younga, dyrektora generalnego firmy badawczej Display Supply Chain Consultants, pierwsze modele MacBooka Pro firmy Apple z wyświetlaczami OLED nie pojawią się szybciej niż za trzy lata.

Podczas webinaru poświęconego wyświetlaczom Young powiedział, że zbudowanie linii produkcyjnych do masowej produkcji paneli OLED wielkości laptopa zajmie partnerom Apple w łańcuchu dostaw kilka lat. Tym samym nie spodziewa się wprowadzenia na rynek modeli MacBooka Pro z wyświetlaczem OLED wcześniej niż w 2026 lub 2027 roku.

W porównaniu do obecnych modeli MacBooka Pro z ekranami LCD zalety technologii OLED obejmują zwiększoną jasność, wyższy współczynnik kontrastu z głębszą czernią, lepszą wydajność energetyczną zapewniającą dłuższą żywotność baterii i nie tylko.

Zgodnie z powszechnie krążącymi plotkami, Young powtórzył, że kolejna generacja iPada Pro, która zostanie wprowadzona na rynek w 2024 roku będzie już wyposażona w wyświetlacze OLED. Premiera pierwszych modeli iPada Air i iPada mini z wyświetlaczami OLED spodziewana jest dopiero w 2026 roku. W  związku z tym Young potwierdził, że przyszłoroczne modele tych urządzeń będą nadal wyposażone w ekrany LCD.

Young od kilku lat jest niezawodnym źródłem informacji związanych z wyświetlaczami w przyszłych produktach Apple i może pochwalić się bardzo dokładnym doświadczeniem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx