sobota, 15 czerwca

Z raportu firmy badawczej Omdia wynika, że Apple rozważa wprowadzenie wyświetlaczy OLED do iPada mini i iPada Air od 2026 roku.

W opublikowanym dziś szczegółowym raporcie prognozującym plany zakupowe Apple dotyczące paneli iPada Omdia wyjaśnia, że rok 2024 będzie początkiem przejścia na OLED w linii tabletów. Potencjalne przejście na technologię OLED w dwóch tabletach Apple ze średniej półki najwyraźniej stanowi część strategii Apple dotyczącej technologii OLED począwszy od 2026 roku.

Apple najwyraźniej nie zobowiązał się jeszcze do wprowadzenia bardziej zaawansowanej technologii wyświetlania w swoich tabletach ze średniej półki i może planować sprawdzenie, jak rynek zareaguje na pierwsze modele iPada Pro wyposażone w wyświetlacze OLED, których premiera ma nastąpić w przyszłym roku, zanim wprowadzi nowe panele wyświetlacza dla iPada mini i iPada Air.

Raport potwierdza również szczegóły dotyczące plotek o modelach iPada Pro z wyświetlaczami OLED, których premiery powszechnie oczekuje się w przyszłym roku. Dostawcami paneli do tych modeli mają być LG i Samsung. Mówi się, że Apple poszukuje obecnie większej liczby dostawców wyświetlaczy OLED przeznaczonych dla iPada.

Oczekuje się, że iPad Pro nowej generacji zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku i będzie pierwszą poważną zmianą w tym produkcie od 2018 roku, wprowadzającą „fundamentalne zmiany”, które obejmują większe wyświetlacze OLED, czip M3 i obsługę całkowicie przeprojektowanego akcesorium Magic Keyboard.

Omdia dodała, że po premierze 11. generacji podstawowego iPada Apple może „stopniowo migrować z iPadów 10,2-calowych do iPadów 10,9-calowych”, co sugeruje, że model dziewiątej generacji zostanie wycofany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx