wtorek, 27 lutego

Sochi 2014

Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził dziś, że olimpijczycy będą mogli swobodnie korzystać z dowolnego urządzenia podczas ceremonii otwarcia igrzysk, w tym ze swoich iPhone’ów. Nie są oni również zobowiązani do zakrycia logo na swoich urządzeniach.

Wczoraj pojawiły się doniesienia, że Samsung poprosił sportowców o zakrycie na czas ceremonii otwarcia logo na urządzeniach wykonanych przez firmy konkurencyjne, jako warunek otrzymania darmowego smartfona Galaxy Note 3 w torbach z prezentami dla wszystkich sportowców. Rzecznik MKOl poproszony o komentarz w tej sprawie odpowiedział, że informacje nie są prawdziwe:

Nie, to nie jest prawda. Zawodnicy mogą korzystać z dowolnego urządzenia, z którego chcą podczas ceremonii otwarcia. Normalne zasady obowiązują tak jak na poprzednich igrzyskach.

Samsung Note 3 będzie rozdawany jako prezent dla sportowców, więc będą oni mogli nagrywać i dzielić się swoimi przeżyciami z igrzysk, a telefony zawierają także informacje o rozgrywaniu się ważnych konkurencji oraz informacje logistyczne dla rywalizujących zawodników.

Olimpijczycy często nie stosują się do tego kontrowersyjnego zakazu wspominania o firmach nie będących sponsorami igrzysk olimpijskich czy to w mediach społecznościowych czy na odzieży. Artykuł 40 Karty Olimpijskiej, zawiera szczególny wyjątek dla firm nie będących sponsorami, jeżeli ich logo na ubraniu czy sprzęcie pokrywają mniej niż 10% powierzchni danego produktu.

Możliwe, że Samsung zażądał zasłaniania logo, ale nie jest to oficjalny wniosek MKOl i zawodnicy nie będą karani za korzystanie lub pokazywanie telefonów nie pochodzących od Samsunga.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx