czwartek, 25 kwietnia

Przeglądarka Safari ma w systemach iOS i macOS wbudowaną funkcję sugerowania hasła, ale dzięki systemom iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura ta funkcja będzie jeszcze wygodniejsza.

Na wszystkich platformach będzie dostępna opcja edycji silnego hasła sugerowanego przez Apple, co pozwala na dostosowanie go do specyficznych wymagań danej witryny. Witryny internetowe czasami mają wymagania dotyczące tworzenia hasła. Niektóre wymagają znaków specjalnych, inne nie zezwalają na znaki specjalne, ale wymagają określonej długości lub wymagają innych dostosowań, których nie spełniają wymagania dotyczące silnego hasła, co można teraz naprawić za pomocą opcji edycji.

silne-haslo-iOS16

W nowych systemach Safari odkryje przed nami nowe opcje po użyciu sugerowanego hasła pozwalając na jego edycję. Klikając w „Inne opcje” uzyskamy dostęp do podmenu gdzie będziemy mogli edytować silne hasło, stworzyć hasło łatwe do wpisania lub bez znaków specjalnych.

W macOS Monterey, iOS 15 i iPadOS 15 nie ma innych opcji dla sugerowanego hasła jak tylko użycie go lub utworzenie własnego hasła, więc nowe możliwości powinny sprawić, że wbudowana funkcja hasła będzie bardziej przyjemna dla użytkowników komputerów Mac i iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx