wtorek, 29 listopada

Kiedy Apple wypuści OS X Mountain Lion do publicznej wiadomości, oprogramowanie będzie dostępne wyłącznie przez Mac App Store, podobnie jak jego poprzednik. Jednak tym razem, Mac App Store sprawdzi czy twój system jest zdolny do uruchomienia oprogramowania przed zezwoleniem na zakup i pobranie.

Według serwisu 512 Pixels, po wydaniu OS X Lion w lipcu ubiegłego roku, użytkownicy byli w stanie zakupić oprogramowanie na dowolnym komputerze Mac z procesorem Intel i zainstalowanym Mac App Store – bez względu na to czy ich system miał specyfikację wymaganą do uruchomienia go. Oznaczało to, że niektórzy użytkownicy zapłacili 30 dolarów za oprogramowanie, którego nie mogli zainstalować.

Tym razem jednak, Mac App Store ma potwierdzić, że twój system jest odpowiedni, zanim zezwoli na wydanie pieniędzy. Według 512 Pixels, funkcja jest już dostępna w wersji beta OS X Mountain Lion.

Jednym z powodów takiego rozwiązania według raportu są znacznie większe wymagania jakie musi spełnić Mac, niż w przypadku poprzednich wersji OS X, a użytkownicy mogą być bardziej skłonni do zakupu go przypadkowo. Leopard, na przykład, potrzebował komputera Mac z procesorem G4 867 MHz lub lepszego – i to wszystko. Dla Snow Leoparda istniał tylko wymóg procesora Intel, a dla Liona, trzeba było posiadać procesor przynajmniej Intel Core 2 Duo.

Ale Mountain Lion wymaga trochę więcej. Musisz posiadać Intel Mac na OS X 10.6.8 lub nowszym, 2 GB pamięci RAM i 8 GB miejsca na dysku wewnętrznym. Lista obsługiwanych systemów wygląda następująco:

  • iMac (połowa 2007 lub nowszy)
  • MacBook (z końca 2008 aluminium, lub na początku 2009 lub nowszy)
  • MacBook Pro (połowa / koniec 2007 lub nowszy)
  • Xserve (początek 2009)
  • MacBook Air (koniec 2008 lub nowszy)
  • Mac mini (początek 2009 lub nowszy)
  • Mac Pro (początek 2008 lub nowszy)

Teoretycznie więc, nawet jeśli masz jeden z tych systemów, ale masz maksymalnie obciążoną swoją pamięć i masz mniej niż 8 GB wolnego miejsca na dysku, Mac App Store zwolni trochę miejsca przed zezwoleniem na zakup Mountain Liona.

A jak ta funkcja sprawdzi się w praktyce zobaczymy już w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx