piątek, 27 stycznia

Serwis LinkedIn został wczoraj pozwany za rzekome czytanie i przekierowywanie prywatnych informacji użytkowników za pomocą schowka w aplikacji iOS.

Według Reutersa, pozew złożony w sądzie federalnym w San Francisco stwierdza, że LinkedIn „potajemnie” czyta „schowek” bardzo często, bez powiadamiania użytkownika. Skarga twierdzi również, że LinkedIn zbiera informacje ze schowka urządzeń Apple za pomocą funkcji Uniwersalnego schowka i obchodzi limit czasu uniwersalnego schowka Apple.

Po odkryciu dokonanym w zeszłym tygodniu, LinkedIn stwierdził, że kopiowania zawartości schowka jest błędem i nie jest zamierzoną operacją. Wiceprezes LinkedIn skomentował, że zawartość schowka nie jest przechowywana ani przesyłana i że wkrótce zostanie wydana poprawka tego problemu.

iOS 14 i iPadOS 14 wprowadza nową funkcję prywatności, która informuje użytkowników o wklejeniu zawartości schowka przez aplikacje. Inne aplikacje, takie jak TikTok, Twitter, Starbucks, Overstock, AccuWeather i inne, również zostały przyłapane na szpiegowaniu schowków użytkowników bez wyraźnego powodu, ale jest to pierwszy tego rodzaju przypadek prawny związany ze szpiegowaniem schowka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx