sobota, 3 czerwca

Jak informuje Reuters, dostawca Apple, firma Foxconn, planuje zainwestować miliard dolarów w Indiach, aby rozbudować fabrykę, w której montuje się iPhone’y.

Jedno ze źródeł powiedziało Reuterowi, że Apple naciska Foxconn i innych dostawców do przeniesienia produkcji poza Chiny. Ten ruch ostatecznie pomoże firmie w dywersyfikacji łańcucha dostaw, starając się zmniejszyć zależność od chińskiej produkcji w trakcie toczącej się wojny handlowej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi.

Foxconn ma zainwestować w fabrykę w Sriperumbudur, która jest odpowiedzialna za produkcję niektórych modeli iPhone’a XR. Ulepszenia, które będą miały miejsce w ciągu trzech lat, obejmują dodanie 6000 nowych miejsc pracy i produkcję innych modeli iPhone’ów w tej fabryce.

Jeśli ekspansja łańcucha dostaw Apple w Indiach okaże się sukcesem, firma może zacząć wykorzystywać kraj jako „centrum eksportu”.

„Ponieważ indyjska siła robocza jest tańsza w porównaniu z Chinami, Apple będzie mógł wykorzystać ten kraj jako centrum eksportu” powiedział Neil Shah z firmy badawczej Counterpoint.

Mówi się, że Apple rozszerza swoją obecność w Indiach, planując wprowadzenie w trzecim kwartale 2020 roku swojego sklepu internetowego Apple Store w tym kraju. Firma podobno pracuje również nad otwarciem sklepów detalicznych w kraju, zaczynając od sklepu w Bombaju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx