czwartek, 18 kwietnia

iOS 14 wprowadza funkcję, która ostrzega użytkowników, gdy aplikacje uzyskują dostęp do schowka użytkownika, a w związku z wydaniem deweloperom wersji beta systemu mnóstwo aplikacji zostało złapanych na szpiegowaniu schowka.

LinkedIn jest jedną z aplikacji na iOS, która odczytuje schowek użytkownika, a właściciele iPhone’a narzekają, że aplikacja kopiuje zawartość schowka za każdym naciśnięciem klawisza.

W oświadczeniu dla ZDNet LinkedIn powiedział, że wczytywanie schowka w aplikacji jest błędem i nie jest zamierzonym zachowaniem. Wiceprezes LinkedIn powiedział również, że zawartość schowka nie jest przechowywana ani przesyłana. Rozwiązanie problemu jest w toku i powinno być dostępne wkrótce.

Inne aplikacje, które zostały złapane na wczytywaniu schowka bez wyraźnego powodu to TikTok, Twitter, Starbucks, Overstock, AccuWeather i inne. TikTok twierdził, że dostęp do schowka został wykorzystany jako wykrycie oszustwa w celu wyeliminowania „powtarzających się, spamujących zachowań”, a TikTok opublikował aktualizację iOS, aby go usunąć.

Przed wydaniem iOS 14 para programistów opublikowała raport informujący użytkowników, że aplikacje iPhone’a i iPada miały dostęp do zawartości schowka bez wiedzy użytkownika. Wydaje się, że nowa funkcja iOS 14 została dodana w odpowiedzi na to zgłoszenie i nie ma już sposobu, aby aplikacje mogły spokojnie czytać schowek bez powiadamiania użytkowników o takim zachowaniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx