sobota, 22 czerwca

Na początku tego roku programiści Talal Haj Bakry i Tommy Mysk ujawnili, że wiele aplikacji na iPhone’a i iPada po cichu uzyskuje dostęp do schowka, w którym tymczasowo zapisywany jest skopiowany do wklejenia tekst. Biorąc pod uwagę, że użytkownicy mogą kopiować do schowka poufne informacje, takie jak hasła, może to stanowić zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa.

Na szczęście wygląda na to, że Apple wprowadza zmiany, aby zapewnić użytkownikom większą przejrzystość. Jak wykazał Mysk, pierwsza beta iOS 14 powiadamia użytkowników, gdy aplikacja lub widżet wkleja tekst ze schowka.

Te powiadomienia ze schowka są jedną z wielu zmian związanych z prywatnością wprowadzonych w iOS 14, a inne obejmują wskaźnik, gdy aplikacja korzysta z mikrofonu lub kamery urządzenia, a także nowe ustawienie, które pozwala udostępnić przybliżoną lokalizację, a nie Twoją dokładna lokalizacja za pomocą aplikacji.

Wersja beta systemu iOS 14 wymaga obecnie członkostwa w Programie Apple Developer, ale w przyszłym miesiącu zostanie udostępniona bezpłatna publiczna wersja beta. Aktualizacja oprogramowania zostanie wydana jesienią dla wszystkich użytkowników iPhone’ów 6S lub nowszych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx