poniedziałek, 22 kwietnia

Według jego najnowszego biuletynu, Mark Gurman z Bloomberg spodziewa się, że kolejna generacja iPada Pro zostanie wprowadzona na rynek jesienią tego roku.

W swoim biuletynie „Power On” Gurman spekuluje, że skoro Apple nie wprowadził na rynek nowych iPadów Pro w tym miesiącu podczas konferencji „Zapraszmy na szczyt”, rozsądne jest oczekiwanie, że nowe modele pojawią się między wrześniem a listopadem tego roku. W poprzednim raporcie Gurman powiedział, że Apple planuje „największą gamę nowych produktów w swojej historii” na jesień 2022 roku, a w związku z tym ma się tam pojawić również zaktualizowany iPad Pro.

Kolejne generacje iPadów Pro były wprowadzone na rynek w marcu 2016 roku, czerwcu 2017 roku, październiku 2018 roku, marcu 2020 roku i kwietniu 2021 roku, co oznacza, że aktualizacja tej linii produktów Apple wydaje się trwać od 13 do 16 miesięcy. Oczekiwania Gurmana wydają się sugerować dłuższe ramy czasowe dla iPada Pro w tym roku, postulując, że jego premiera może nastąpić do 19 miesięcy po premierze poprzedniego modelu. Oznacza to również, że obecne iPady Pro z 2021 roku mogą być jednymi z najdłużej działających modeli do tej pory.

W ostatnich miesiącach pojawiło się niewiele plotek na temat iPada Pro nowej generacji, ale Gurman potwierdził, że spodziewa się, że nowe modele iPada Prp będą wyposażone w ładowanie MagSafe, a także chip M2. Oczekuje się, że układ M2 będzie miał ten sam 8-rdzeniowy procesor, co ‌M1‌, ale skorzysta na poprawie szybkości i wydajności dzięki 4-nanometrowemu procesowi TSMC. Podobno mają się również pojawić dodatkowe rdzenie GPU z opcjami 9- i 10-rdzeniowymi GPU, w porównaniu z 7- i 8-rdzeniowych opcji GPU w chipie M1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx