sobota, 2 marca

Zdenerwowani pasażerowie spędzają wiele dni, próbując przekonać linie lotnicze aby sprawdziły dane z  AirTagów dołączonych do ich bagażu po tym jak ich bagaże zostają zgubione.

W licznych wpisach w mediach społecznościowych sfrustrowani pasażerowie pokazują lokalizacje swoich AirTagów przymocowanych do bagaży, które pokazują dane różne od tych podawanych im przez linie lotnicze. Frédéric Harper poleciał w tym tygodniu liniami Air Canada z Montrealu do Dublina. Kiedy wylądował, zobaczył, że jego torba została w Montrealu wraz z torbami należącymi do około 12 innych pasażerów lotu.

„Dzięki AirTagowi mogłem powiedzieć im, aby nie szukali bagażu w Dublinie, bo wciąż jest w Toronto” – powiedział Harper. „Ale nie miałem nadziei, że to zrobili widząc, jak wiele toreb z Air Canada krąży na bagażowej karuzeli, niektóre z datą biletu lotu sprzed 7 dni… jakby nikogo to nie obchodziło”.

Kiedy zobaczył, że jego AirTag w końcu pokazuje lokalizację w Dublinie, Harper poinformował Air Canada, że jego bagaż dotarł do Irlandii.

W rozmowie z Business Insider Harper powiedział, że zawsze wkłada jeden AirTag do swojego bagażu rejestrowanego, ale do tej pory miał szczęście, że nic mu nigdy nie zginęło. Mimo tego, że był w stanie dokładnie poinformować linie lotnicze o lokalizacji swojego bagażu, nie wpłynęło to na przyspieszenie procedury jego zwrotu.

Inni pasażerowie skarżyli się, że linie lotnicze poinformowały ich, że ich bagaż znajduje się w innym miejscu niż to pokazane przez AirTag, lub że w ogóle nie można go zlokalizować. W osobnym tweecie, pasażerka linii British Airways, Nicola Campbell-Hare, powiedziała, że dane jej AirTaga pokazują, że jej bagaż, w którym znajdowały się ważne dla niej leki na toczeń był w Orlando od 1 lipca, mimo że personel powiedział, że próbowali dostarczyć jej bagaż z powrotem w Wielkiej Brytanii.

Linie lotnicze nadal borykają się z rosnącym zapotrzebowaniem pasażerów na podróże i brakami kadrowymi, które zwiększyły liczbę opóźnień, odwołań i zagubionych bagaży podczas podróży. Problem staje się naprawdę duży, a wszystkie większe lotniska będące portami przesiadkowymi notorycznie gubią bagaże.

AirTag dostarcza na żywo dane lokalizacji dowolnego przedmiotu, do którego są podłączone. To nie pierwsze przypadki kiedy AIrTag pomógł w znalezieniu zagubionego bagażu. I mogły to być dobry sposób na doraźną pomoc liniom lotniczym, pod warunkiem oczywiście, że te zaczną brać pod uwagę informacje podawane przez pasażerów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx