sobota, 3 czerwca

Wszystkie modele iPhone’a 13 będą miały mniejsze wycięcie notch, a dwa modele Pro będą wyposażone w technologię wyświetlania LTPO o niskim poborze mocy dla częstotliwości odświeżania 120 Hz, powiedział dziś analityk Ming-Chi Kuo w swojej najnowszej notatce badawczej.

Kilka innych źródeł twierdziło wcześniej, że niektóre modele iPhone’a 13 będą obsługiwać częstotliwość odświeżania 120 Hz, w tym analityk branży wyświetlaczy Ross Young, Jon Prosser, Max Weinbach i inni. Modele iPada Pro z 2017 roku i nowsze mają wyświetlacz „ProMotion” ze zmienną częstotliwością odświeżania do 120 Hz.

Kuo powiedział, że linia iPhone’a 13 będzie składać się z czterech takich samych modeli jak iPhone 12, wszystkie ze złączem Lightning i modemem Qualcomm Snapdragon X60, który oferuje kilka ulepszeń sieci 5G.

Jak informowały wcześniejsze plotki, również Kuo twierdzi, że automatyczna stabilizacja matrycy iPhone’a 12 Pro Max zostanie rozszerzona na całą linię iPhone’a 13. Oczekuje również, że modele iPhone’a 13 Pro będą wyposażone w ulepszony ultraszerokokątny obiektyw aparatu z szerszą przysłoną ƒ/1,8 i autofokusem, w porównaniu do ƒ/2,4 w modelach iPhone’a 12.

Kuo wcześniej przewidywał, że co najmniej jeden z topowych modeli iPhone’a w roku 2021 będzie miał  konstrukcję pozbawioną jakichkolwiek portów, ale jego dzisiejsza notatka twierdzi, że w tym roku „nie pojawi się żaden model bez portów”, a wszystkie będą posiadać złącze Lightning.

„Jeśli iPhone pozbawiony będzie w przyszłości złącza Lightning, to może przejąć konstrukcję bez portu z obsługą ładowania MagSafe zamiast portu USB-C” – napisał Kuo, zauważając, że USB-C jest mniej wodoodporny niż Lightning. „Obecnie ekosystem MagSafe nie jest wystarczająco dojrzały, więc iPhone będzie nadal korzystał z portu Lightning w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Wszystkie cztery modele iPhone’a 13 będą miały według Kuo większą pojemność baterii w porównaniu do modeli iPhone’a 12, dzięki oszczędzającym miejsce zmianom konstrukcyjnym takim jak integracja gniazda karty SIM z płytą główną i zmniejszona grubość niektórych elementów Face ID.

Kuo twierdzi, że skaner LiDAR pozostanie ograniczony do modeli iPhone’a 13 Pro, odrzucając plotkę, że zostanie on wprowadzony do wszystkich modeli.

Kuo dodał, że Apple planuje wypuścić nowego iPhone’a SE dopiero w pierwszej połowie 2022 roku. Nowy model będzie miał podobny wygląd jak dotychczasowy 4,7-calowy iPhone SE, z kluczowymi nowymi funkcjami, w tym szybszym chipem i obsługą 5G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx