sobota, 24 lutego

appletvair_B1

Wraz z coraz liczniejszymi pogłoskami krążącymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy o odnowionym urządzeniu Apple TV, niemiecki magazyn Curved odkrył pewną koncepcję nawiązującej do stylizacji najnowszych urządzeń Apple z systemem iOS i wszechstronnym pilotem podobnym do iPoda Shuffle. 

W swojej najnowszej koncepcji, Curved nawiązuje do najnowszego trendu zapoczątkowanego przez Google Chromecast wyobrażając sobie następną generację Apple TV jako prosty klucz, który można podłączyć do portu HDMI z tyłu telewizora użytkownika.

appletvair_bonus1

Koncepcja pod roboczą nazwą „Apple TV Air” składa się z pakietu zawierającego dwa podobnej wielkości urządzenia: jedno to klucz do złącza HDMI oraz oddzielny pilot z identycznymi przyciskami jak na obecnym pilocie Apple TV. Oba urządzenia są wykonane z tworzywa sztucznego, mające możliwość bezprzewodowego połączenia Bluetooth do kontrolowania klucza ukrytego z tyłu telewizora.

appletvair_D1

Jabłko ma podobno wprowadzić szereg ulepszeń do Apple TV, w tym zwiększyć wsparcie dla gier poprzez przypuszczalne uruchomienie nowego App Store na urządzeniu. Apple również rozgląda się nad zintegrowaniem funkcji stacji bazowej AirPort w następnym Apple TV. W zależności od tego, jak agresywnie Apple zechce rozszerzyć możliwości nowego urządzenia, może to być dobry kierunek, aby zmieścić wszystkie niezbędne komponenty do jednego klucza. Wizja Curved jest dobrym punktem do dyskusji o kierunku w którym może pójść Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx