piątek, 12 kwietnia

Bloomberg donosi, że Apple traci kolejnego, długoletniego członka zespołu ds. projektowania przemysłowego. Bart Andre, który pracuje w Apple od ponad 30 lat, w tym roku odejdzie na emeryturę.

Andre dołączył do Apple w 1992 roku wraz z Jonym Ive i jest jednym z ostatnich członków zespołu projektowego, który współpracował z Ive’em nad ustaleniem estetyki projektu, z której Apple było znane za kadencji Ive’a.

Andre pomagał w prowadzeniu zespołu projektowego po odejściu Evansa Hankeya w 2022 roku, która pełniła funkcję wiceprezesa Apple ds. wzornictwa przemysłowego po odejściu Ive w 2019 roku. Kiedy Ive odszedł z Apple, aby założyć LoveFrom, kilku projektantów, z którymi współpracował, poszło za nim i od tego czasu odeszli także inni członkowie zespołu projektowego.

Po odejściu Evansa Hankeya Apple zlikwidował stanowisko dyrektora ds. projektowania produktów i zrestrukturyzował zespół projektowy produktów pod kierownictwem dyrektora operacyjnego Jeffa Williamsa. Według Bloomberga część osób w zespole projektowym jest niezadowolonych z faktu, że kieruje nimi pracownik operacyjny, a nie projektant, a wysiłki związane z obniżaniem kosztów również zmieniły sposób działania zespołu projektowego.

Obecnie w firmie Apple pozostaje tylko garstka długoletnich projektantów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx