niedziela, 23 czerwca

Jak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga, wiceprezes Apple ds. wzornictwa przemysłowego Evans Hankey planuje w przyszłym roku opuścić firmę. Apple potwierdził te doniesienia w oficjalnym oświadczeniu.

„Zespół projektowy Apple skupia ekspertów kreatywnych z całego świata i wielu dziedzin, aby wyobrazić sobie produkty, które są niezaprzeczalnie Apple” – powiedział rzecznik Apple w oświadczeniu udostępnionym dziś Bloombergowi. „Starszy zespół projektowy ma silnych liderów z wieloletnim doświadczeniem. Evans planuje pozostać na tym stanowisku do czasu znalezienia następcy, ale jednocześnie chcielibyśmy jej podziękować za jej przywództwo i wkład”.

Hankey zastąpiła Jony’ego Ive’a jako de facto szefa projektów Apple po tym, jak opuścił on firmę w 2019 roku, podlegając szefowi operacyjnemu Apple Jeffowi Williamsowi. Hankey pozostanie w Apple przez co najmniej następne sześć miesięcy.

Jednym z możliwych kandydatów do objęcia tego stanowiska jest Richard Howarth, który przez krótki czas pełnił funkcję wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego w latach 2015-2017. Było to w tym samym czasie, gdy Jony Ive został awansowany na stanowisko Chief Design Officera.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx