sobota, 15 czerwca

Cały świat technologiczny obiegła dziś wiadomość, że Jony Ive, wieloletni szef designu Apple, odchodzi z firmy, aby założyć własną firmę projektową. Chociaż Ive odchodzi, Apple będzie jednym z głównych jego klientów, co oznacza, że Ive będzie kontynuował prace projektowe dla firmy z Cupertino.

W oświadczeniu prezes Apple Tim Cook powiedział, że nie może się doczekać współpracy z Ive „długo w przyszłość”.

„Jony jest wyjątkową postacią w świecie designu, a jego rola w odrodzeniu Apple nie jest zawyżona, od przełomowego iMaca w 1998 roku do iPhone’a i bezprecedensowej ambicji Apple Park, gdzie ostatnio wkładał tyle swojej energii i troski” powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Apple będzie nadal czerpać korzyści z talentu Jony’ego, współpracując bezpośrednio z nim przy ekskluzywnych projektach i dzięki ciągłej pracy genialnego i pełnego pasji zespołu projektowego, który zbudował. Po tylu latach ścisłej współpracy, cieszę się, że nasz związek będzie dalej ewoluował i nie mogę się doczekać współpracy z Jonym w przyszłości.”

Liderzy zespołu projektowego, Evans Hankey i Alan Dye, wiceprezesi ds. projektowania przemysłowego i interfejsu będą teraz raportować do Jeffa Williamsa, dyrektora operacyjnego Apple. Williams nadzorował rozwój Apple Watch od samego początku, a po odejściu Ive’a będzie spędzał więcej czasu pracując z zespołem projektantów.

Ive powiedział w oświadczeniu, że w ciągu ostatnich 30 lat pracował nad stworzeniem silnego zespołu projektowego w Apple, który jest dziś silniejszy i bardziej utalentowany niż kiedykolwiek w historii Apple.

„Po prawie 30 latach i niezliczonych projektach jestem najbardziej dumny z trwającej pracy, jaką wykonaliśmy, aby stworzyć zespół projektowy, proces i kulturę w Apple, która nie ma sobie równych. Dziś jest silniejszy, bardziej żywy i bardziej utalentowany niż w jakimkolwiek momencie w historii Apple – powiedział Ive. „Zespół z pewnością będzie się rozwijał pod znakomitym przywództwem Evansa, Alana i Jeffa, którzy należą do moich najbliższych współpracowników. Mam najwyższe zaufanie do moich kolegów projektantów w Apple, którzy pozostają moimi najbliższymi przyjaciółmi i nie mogę się doczekać pracy z nimi przez wiele kolejnych lat.”

Nie wiadomo dokładnie, kiedy Ive odejdzie z Apple, ponieważ zapowiedź Apple mówi po prostu, że w tym roku opuści Apple jako pracownik. W wywiadzie dla The Financial Times Ive powiedział, że jego nowa firma, stworzona we współpracy z Markiem Newsonem, nazywa się LoveFrom.

Apple będzie pierwszym klientem LoveFrom i podczas gdy Ive odchodzi, nadal będzie „bardzo zaangażowany” w firmę przez „wiele, wiele lat”. „To wydaje się być naturalnym i łagodnym czasem na dokonanie tej zmiany”, powiedział w wywiadzie dla The Financial Times.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx