piątek, 12 kwietnia

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, porównał dziś Apple Vision Pro z Meta Quest 3 w nagraniu wideo na Instagramie i podał kilka powodów, dla których uważa, że zestaw Meta jest lepszy od Apple.

Według Zuckerberga Quest 3 są lepsze „w zdecydowanej większości rzeczy, do których ludzie używają rzeczywistości mieszanej”, a oto niektóre rzeczy, które powiedział o Meta Quest 3:

  • Jest 7 razy tańszy niż Vision Pro
  • Zapewnia wysokiej jakości transmisję na dużych ekranach, „tak jak Vision Pro”
  • Quest jest o wiele wygodniejszy – waży o 120 gramów mniej
  • Pole widzenia jest szersze, a ekran jaśniejszy.
  • Vision Pro ma rozmycie ruchu, gdy się poruszasz. Quest jest dużo bardziej przejrzysty.
  • Dostępne są precyzyjne kontrolery, podobnie jak śledzenie dłoni, a śledzenie dłoni Quest jest dokładniejsze.
  • Biblioteka treści immersyjnych Questa jest znacznie głębsza.
  • Można oglądać YouTube lub grać na konsoli Xbox.

Zuckerberg powiedział, że był zaskoczony „kompromisami”, na jakie musiał pójść Apple, aby zapewnić ekran o wyższej rozdzielczości niż oferowany przez Quest 3, poświęcając „komfort”, „ergonomię” i nie tylko. Następnie wyjaśnił, że Apple nie zawsze jest liderem w nowej kategorii produktów i ma nadzieję, że urządzenia Meta ostatecznie „zwyciężą”.

Meta Quest 3 zadebiutowały w październiku. Mają dwa panele LCD 2K w porównaniu do wyświetlaczy microLED 4K w Apple Vision Pro. Ważą 515 gramów, podczas gdy Vision Pro ważą od 600 do 650 gramów i nie mają zewnętrznego akumulatora. Wykorzystują czip Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2, mają 8 GB RAM i korzystają z kontrolerów Touch Plus.

Meta wyprodukowała do tej pory kilka zestawów AR/VR, w tym Oculus Quest, Oculus Quest 2, Quest 3 i Quest Pro. Apple planuje kontynuować produkcję swoich zestawów, a plotki sugerują, że wersja nowej generacji będzie znacznie tańsza. Wyjaśniając cenę Vision Pro, dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że jest to „technologia jutra już dziś”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx