poniedziałek, 24 czerwca

Apple szykuje się do budowy swojej nowej siedziby w Cupertino w Kalifornii. Steve Jobs już w czerwcu przedstawił radzie miasta Cupertino plany nowego kampusu, a miasto szybko wyraziło zgodą na rozpoczęcie prac nad nowym obiektem. Propozycje złożone do rady miejskiej zawierają więcej szczegółów i komputerowych renderingów mającego powstać kampusu. I co by nie mówić wygląda to rewelacyjnie.

Plany odnoszące się do nowej siedziby „Apple Campus 2”, to inwestycja na 2,8 mln stóp kwadratowych. W kampusie powstanie korporacyjne audytorium z miejscami dla 1000 osób. Apple będzie w stanie w tym miejscu organizować wszystkie swoje konferencje medialne i oraz prezentacje nowych produktów, zamiast korzystać z takich miejsc jak Yerba Buena Center w San Francisco.

Oprócz audtorium, nowy obiekt Apple zaoferuje 300.000 stóp kwadratowych na centrum rozwojowo-badawcze, Centrum Fitness, oraz kawiarnie, która może pomieścić 3000 osób. Firma Apple obiecuje, że nowy kampus będzie, obiektem charakterystycznym i inspirującym na miarę dwudziestego pierwszego wieku. „Apple Campus 2” będzie w stanie pomieścić do 13.000 pracowników.

Nowa siedziba firmy będzie miała minimalny wpływ na lokalną sieć energetyczną, ze względu na własną, samodzielną instalacjię elektryczną.

W czerwcu Steve Jobs mówił, że wierzy, iż ten nowy kampus może być „najlepszym obiektem biurowym na świecie.” I sądząc po tych szczegółach planu jesteśmy skłonni się zgodzić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx