niedziela, 19 maja

Jedną z najbardziej pożądanych funkcjonalności w MacBooku Pro jest zintegrowany modem GSM 3G umożliwiający łączność bezprzewodową w dowolnym miejscu z użyciem karty SIM. Użytkownicy MacBooka Pro mają obecnie konieczność zakupu oddzielnego Mi-Fi lub modemu 3G USB w celu utrzymania ich komputerów podłączonych do Internetu wtedy, gdy nie są w pobliżu hotspotu Wi-Fi.

Apple opracował prototypy MacBooka Pro z wbudowanym 3G, o czym świadczy ten – wystawiony na sprzedaż na eBayu, nigdzie wcześniej nie pokazany prototyp.
Przedstawiony model pochodzi z 2007 roku i jest to 15 calowy MacBook Pro Santa Rosa z anteną 3G oraz gniazdem kart SIM 3G. Jak opisuje sprzedawca laptop został zakupiony na części z Craigslist.

Sprzedawca nie był w stanie przywrócić komputera do stanu używalności. Złącze 3G jest widziane przez system operacyjny, ale rzeczywiste połączenie danych nie funkcjonuje. Sprzedający wystawia komputer w takim stanie jakim jest, ale dla nas największą sensacją jest to, że taki MacBook wogóle istnieje.

Laptop ma czerwoną płytę główną, która jest typowa dla prototypów Apple. Widzieliśmy to już w innych urządzeniach prototypowych, które wyciekły ze źródeł Apple: prototyp Mac Pro i iPoda Touch. Nie wiemy, na jakim etapie firma Apple postanowiła nie kontynuować produkcji tego modelu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx