piątek, 30 października

Projektant przemysłowy Don Lehman przyjrzał się obudowie nowego iPhone’a, która pojawiła się z różnych wycieków, analizując szczegółowo jak Apple dopracował swojego iPhone’a i nowy projekt obudowy „unibody”, dzięki czemu powinien on być mocniejszy, lżejszy i cieńszy od poprzednich modeli.

Patrząc na prawdopodobną konstrukcję anteny iPhone’a nowej generacji, Lehman zauważa jak antena ewoluowała między modelami iPhone’a 4 GSM i iPhone’a 4 CDMA, z którego projekt przeniesiono następnie do iPhone’a 4S. Po początkowych kontrowersjach z zasięgiem w iPhone’ie 4, Apple przeprojektował system antenowy umieszczając go po części w postaci elementów ze stali nierdzewnej w górnej i dolnej części urządzenia i pozostawiając fragmenty wzdłuż dwóch boków tworząc metalowe wykończenie.

Lehman uważa, że Apple użyje podobnej zasady dla iPhone’a nowej generacji, ale wprowadzając projekt „unibody”, w którym długie odcinki boczne i duży centralny kawałek tylnej skorupy są zrobione z jednego elementu. Tekstury widoczne na wewnętrznej powłoce zdjęć z wycieków bardzo dobrze to pokazują.

Mimo, że Apple z pewnością woli zbudować całą tylną powłokę z jednego kawałka metalu, realia transmisji sygnału oznaczają, że firma musi zastosować bardziej przejrzyste materiały w miejscach gdzie są anteny. Dlatego w iPhone’ie, który musi wysyłać i odbierać Wi-Fi, sygnał komórkowy, GPS, Bluetooth a może nawet NFC, Apple musiał umieścić te elementy sprzętowe w górnej i dolnej części urządzenia. Są one najmniej osłonięte przez inne komponenty urządzenia oraz rękę użytkownika. Umieszczenie tam tych elementów wpłynęło także na przyjęcie przez Apple nowej strategi związanej z wysokiej jakości, cienką powłoką metalową z tyłu urządzenia. Dzięki temu, zwiększa się odporność urządzenia, oraz zmniejsza waga dając możliwość zastosowania szklanej lub plastikowej zabudowy anten.

Lehman nie zajmuje stanowiska w kilku innych aspektach projektu powłoki nowej generacji iPhone’a, w tym także sposobu barwienia przez Apple metalu do czarnej wersji urządzenia. O tym dowiemy się zapewne już niedługo podczas zapowiadanej premiery nowego iPhone’a 5 we wrześniu.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x