sobota, 20 kwietnia

Raport opublikowany na stronach DigiTimes odkrywa nowe szacunkowe dane o produkcji iPhone’a do końca 2011 roku. W swoim sprawozdaniu DigiTimes twierdzi, że liczba zamówień na iPhone’a wzrośnie do ok. 50 – 56 milionów sztuk – co stanowi ok. 12% wzrost. Ponadto, jak zauważają analitycy, produkcja samego iPhone’a 5 stanowiłaby około 26 mln sztuk do końca tego roku.

Przyglądając się bliżej zamówieniom na iPhone’a 5, DigiTimes twierdzi, że Apple skorygowało w dół zamówienia na trzeci kwartał (lipiec, sierpień i wrzesień) z 7 mln sztuk do 5,5-6 mln sztuk. Jednak w czwartym kwartale (październik, listopad i grudzień), odnotowano wzrost zamówień z 14 mln do 20 mln sztuk. Produkcja iPhone 3GS i iPhone 4 również została zredukowana pomiędzy trzecim i czwartym kwartałem, zmniejszając ją z 20 milionów do zaledwie 8 milionów sztuk w czwartym kwartale.

Kontynuacja produkcji iPhone’a 4 w czwartym kwartale sugeruje, że Apple jest zainteresowany podtrzymaniem produkcji „starszego” modelu iPhone jako tańszy odpowiednik dla osób zainteresowanych posiadaniem takiego telefonu. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to będzie oznaczało, że Apple wyprodukuje i sprzeda prawdopodobnie 95 milionów iPhone’ów (różnych generacji) do końca 2011 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx