poniedziałek, 15 lipca

iphone-6

Apple planuje wprowadzenie dwóch nowych telefonów w tym roku wyposażonych w wyświetlacze 4,7 i 5,6 cala, z wykorzystaniem tradycyjnego wyświetlacza Gorilla Glass i ostatnich doniesień o ekranie szafirowym, wynika z nowego raportu tajwańskiego Economic Daily News. Raport wskazuje również, że ze względu na swój eksperymentalny charakter, 5,6-calowy telefon Apple nie będzie nazywany iPhone’em.

Choć jest nieco prawdopodobne, że Apple może wypuścić dwie wersje iPhone’a, jak sugerowano wcześniej przez wiele innych raportów, to jest bardzo mało prawdopodobne, że spółka nie wykorzysta nazwy iPhone dla większego telefonu, ze względu na ogromną reputację tej marki.

Raport dodaje, że następna generacja telefonów Apple będzie ponownie montowana przez podstawowego dostawcę czyli Foxconn (znany również jako Hon Hai Precision Industry Co), a inni dostawcy, w tym Cheng Uei Precision Industry i Simplo Technologii pomogą również z produkcji. Ponadto szafirowe wyświetlacze zastosowane w 5,6-calowym telefonie mają pochodzić od nowego partnera firmy Apple – GT Advanced, która już wcześniej informowano szykuje się do masowej produkcji urządzeń z wyświetlaczami szafirowymi.

Apple eksperymentuje z rozmiarami ekranu dla iPhone’a nowej generacji od początku 2013 roku, a plotki mówią o wielkości od 4,7 do 5,7 cala. Wcześniej Wall Street Journal stwierdził, że spółka wypuści dwa nowe iPhone’y z większymi, szafirowymi wyświetlaczami we wrześniu, natomiast Korea Herald poinformowała, że iPhone 6 będzie miał ekran pozbawiony ramek.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx