poniedziałek, 15 lipca

Ostatnie pogłoski wokół następnej generacji iPhone’a w dużej mierze koncentrują się na kwestiach większego wyświetlacza i łączności LTE, oraz samego wyglądu urządzenia. Ale według jednego analityka, powinniśmy również skupić się nad nową, przednią kamerą, która ostatecznie ma posiadać jakość HD – do wysokiej jakości połączeń FaceTime.

Do tej pory kamera przednia iPhone’a posiadała jakość VGA i nie oszukujmy się – była po prostu straszna. Z pewnością nie była wystarczająco dobra dla urządzeń z wyświetlaczami wysokiej rozdzielczości Retina. Jednak Mingchi Kuo, analityk z KGI, uważa, że Apple w końcu to zmieni w szóstej generacji iPhone’a.

Kuo twierdzi, że Apple wprowadzi „sporo istotnych korekt” do swojego następnego iPhone’a, w tym właśnie tą, związaną z przednią kamerą i zdolną wreszcie do nagrywania filmów HD. Kuo twierdzi również, że kamera zostanie przeniesiona lekko powyżej otworu głośnika – czyli dokładnie tak, jak pokazały to rzekome panele przednie iPhone’a 5.

Poza tym w raporcie Kuo czytamy, że Apple wprowadzi również modyfikacje tylnej kamery w nowym iPhone’ie 5. Nadal ma być to 8 megapikselowy aparat fotograficzny – tak jak w iPhone’ie 4S, jednak Apple ma poprawić jego zakres przysłony od f/2.4 do f/2.2. Jego CCM (compact camera module) ma podobno zmniejszyć się z 6mm do zaledwie 5,5 mm, a jego TTL także spaść z 4,8 mm do 4 mm. Kamera będzie też cieńsza niż kiedykolwiek wcześniej, co czyni ją „największym wyzwaniem konstrukcji iPhone’a” mówi Kuo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx